Novinky

Vylepšená Honda Jazz Crosstar pro rok 2023 je tu! Za kolik?

Honda pro rok 2023 inovovala svůj model Jazz včetně “terénní” varianty Crosstar. Ta nyní odhaluje české ceny, na trh pak bude oficiálně uvedena v dubnu 2023. Kolik vylepšený Jazz Crosstar stojí?

Jazz Crosstar je v roce 2023 k dispozici v jediném stupni výbavy, a to za cenu 679.900 Kč. Už v základu přitom nabízí množství prvků.

Základní výbava čítá hned deset airbagů (přední, boční vpředu, boční vzadu, hlavové, středový vpředu a kolenní pro řidiče), asistent pro jízdu v dopravních kolonách, rozpoznávání dopravních značek či adaptivní tempomat.

Dále nechybí čalounění kombinující voděodolnou látku a umělou kůži, automatickou klimatizaci, multimediální systém včetně navigace, parkovací čidla včetně zadní parkovací kamery, LED světlomety nebo 16” litá kola.

Silnější hybrid

I v roce 2023 je Honda Jazz Crosstar dostupná s jediným pohonným ústrojím, v podobě hybridu e:HEV. Přepracování všech aspektů systému e:HEV se nicméně projevilo ve zvýšení účinnosti, jízdních vlastností a výkonu. Elektrický hnací motor zaznamenal nárůst o 10 kW, čímž se jeho celkový výkon zvýšil na 90 kW, a také u motor-generátoru vzrostl výkon o 8 kW, čímž dosáhl hodnoty 78 kW. To 1,5litrový zážehový motor s portem vstřikování posílil o 7 kW a nyní dosahuje maximálního výkonu 79 kW. Točivý moment zůstává na hodnotě 131 Nm. Přepracována byla také automatická převodovka eCVT, a to s cílem zlepšit plynulost.

Jazz Crosstar v rámci faceliftu pro rok 2023 prošel několika úpravami exteriéru, které podtrhují jeho odolnější a dobrodružnější vzhled. Výraznější maska chladiče se vyznačuje zřetelnějším voštinovým vzorem. Masku doplňují přepracované nárazníky se stříbrnými vložkami navrženými tak, aby vypadaly jako ochrana podvozku, a nové sladěné boční prahy. Změny završuje nová povrchová úprava litých kol a nově dostupná barva karoserie: modrá Fjord Mist.

V interiéru inovovaného modelu Jazz Crosstar najdeme nové čalounění sedadel a také úpravy palubní desky a dveří spolu s novým povrchem obložení palubní desky, středové konzoly a dvouramenného volantu v minimalistickém stylu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *