Vylepšená Honda Jazz Crosstar pro rok 2023 je tu! Za kolik?

Honda Jazz Crosstar e:HEV 2023

Honda pro rok 2023 inovovala svůj model Jazz včetně “terénní” varianty Crosstar. Ta nyní odhaluje české ceny, na trh pak bude oficiálně uvedena v dubnu 2023. Kolik vylepšený Jazz Crosstar stojí?

Jazz Crosstar je v roce 2023 k dispozici v jediném stupni výbavy, a to za cenu 679.900 Kč. Už v základu přitom nabízí množství prvků.

Základní výbava čítá hned deset airbagů (přední, boční vpředu, boční vzadu, hlavové, středový vpředu a kolenní pro řidiče), asistent pro jízdu v dopravních kolonách, rozpoznávání dopravních značek či adaptivní tempomat.

Dále nechybí čalounění kombinující voděodolnou látku a umělou kůži, automatickou klimatizaci, multimediální systém včetně navigace, parkovací čidla včetně zadní parkovací kamery, LED světlomety nebo 16” litá kola.

Silnější hybrid

I v roce 2023 je Honda Jazz Crosstar dostupná s jediným pohonným ústrojím, v podobě hybridu e:HEV. Přepracování všech aspektů systému e:HEV se nicméně projevilo ve zvýšení účinnosti, jízdních vlastností a výkonu. Elektrický hnací motor zaznamenal nárůst o 10 kW, čímž se jeho celkový výkon zvýšil na 90 kW, a také u motor-generátoru vzrostl výkon o 8 kW, čímž dosáhl hodnoty 78 kW. To 1,5litrový zážehový motor s portem vstřikování posílil o 7 kW a nyní dosahuje maximálního výkonu 79 kW. Točivý moment zůstává na hodnotě 131 Nm. Přepracována byla také automatická převodovka eCVT, a to s cílem zlepšit plynulost.

Jazz Crosstar v rámci faceliftu pro rok 2023 prošel několika úpravami exteriéru, které podtrhují jeho odolnější a dobrodružnější vzhled. Výraznější maska chladiče se vyznačuje zřetelnějším voštinovým vzorem. Masku doplňují přepracované nárazníky se stříbrnými vložkami navrženými tak, aby vypadaly jako ochrana podvozku, a nové sladěné boční prahy. Změny završuje nová povrchová úprava litých kol a nově dostupná barva karoserie: modrá Fjord Mist.

V interiéru inovovaného modelu Jazz Crosstar najdeme nové čalounění sedadel a také úpravy palubní desky a dveří spolu s novým povrchem obložení palubní desky, středové konzoly a dvouramenného volantu v minimalistickém stylu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *