Škoda Scala pro rok 2023 odhalena. Co prozrazuje?

Škoda Scala 2023

Škoda pro rok 2023 představuje facelift svých kompaktních modelů Scala a Kamiq. Co už o sobě konkrétně modernizovaná Škoda Scala prozradila?

Inovovaný design zahrnuje štíhlejší přední světlomety evokující menší Fabii. Zasahují až k masce chladiče, čímž zdůrazňují dynamický vzhled vozu. Moduly denního svícení na spodním i horním okraji v předních světlometech se nyní sbíhají uprostřed a spodní linka se zakřivuje u vnějšího kraje, čímž dotváří unikátní světelný podpis. Za příplatek přitom jde o LED Matrix světla, u tohoto modelu použita vůbec poprvé. Do přívodu vzduchu v předním nárazníku nově přesahují lakované části, díky čemuž je přední nárazník členitější.

Tyto designové prvky v barvě karoserie najdeme rovněž v difuzoru na přepracovaném zadním nárazníku lemovaném krystalickými elementy. Zadní světla mají nový propracovanější grafický design. A nechybí tu ani nápis Škoda v novém fontu.

Základním motorem je tříválec 1.0 TSI o výkonu 70 kW s manuální pětistupňovou převodovkou. Motor 1.0 TSI o výkonu 85 kW je k dispozici s manuální šestistupňovou převodovkou nebo sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG. Stejnou kombinaci převodovek nabízí také vrcholný čtyřválec 1.5 TSI o výkonu 110 kW.

Ceny modernizovaného modelu Scala pro rok 2023 budou teprve zveřejněny.

Od roku 2019, kdy se Škoda Scala poprvé objevila v showroomech, bylo zákazníkům na 57 trzích po celém světě dodáno téměř 230 000 kusů.

Modernizace kompaktního hatchbacku Scala a městského crossoveru Kamiq patří mezi důležité novinky značky Škoda pro rok 2023. V druhé polovině roku se navíc představí nové generace modelů Superb a Kodiaq, které už se začínají postupně odhalovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *