Škoda Kamiq pro rok 2023 se odhaluje. Co se změní?

Škoda Kamiq 2023

Důležitou novinkou pro rok 2023 značky Škoda je modernizovaná verze modelu Kamiq. Ta se nyní oficiálně představuje. Co facelift Škody Kamiq pro rok 2023 odhalil?

Modernizovaný Kamiq má výraznější design než dosavadní provedení, díky čemuž se má více přiblížit světu SUV. Horní element charakteristických dvoudílných světlometů byl zúžen a má ostřeji řezaný tvar. Za příplatek světla využijí pokrokovou techniku Matrix LED, kterou dosud Kamiq nenabízel. Větší a vzpřímenější maska je doplněna ve spodní části o výrazné dvojité lamely ve tvaru písmene U.

Černá část nárazníku pod maskou chladiče a přívod vzduchu zdůrazňují šířku vozidla, zatímco robustní stříbrný difuzor je usazen níže, aby poskytoval dobrou ochranu podvozku. Zadní difuzor má širokou horní část a v dolních partiích je doplněn o mohutný stříbrný kryt.

Modernizovaný světelný podpis dělených zadních světel ve tvaru písmene L vizuálně navazuje na shodně tvarovaná odrazová skla. Celou modernizaci podtrhují také nová kola z lehké slitiny i nápisy na pátých dveřích dle nového CI značky Škoda.

Uvnitř se nově objevuje standardně dodávaný 8″ digitální přístrojový štít, na přání je k dispozici větší 10,25″ virtuální kokpit. Volně stojící centrální dotykový displej infotainmentu má nyní úhlopříčku nejméně 8,25″ a má skleněné čelo. Na přání dodávaný infotainment se vzdálenou aktualizací map navigace a hlasovým asistentem Laura má pak úhlopříčku displeje o velikosti 9,2″.

Nabízené motory jsou tři. Základním je tříválec 1.0 TSI (70 kW) s manuální pětistupňovou převodovkou. Motor 1.0 TSI o výkonu 85 kW je k dispozici s manuální šestistupňovou převodovkou nebo sedmistupňovou automatickou převodovkou. Stejnou kombinaci převodovek nabízí také čtyřválec 1.5 TSI (110 kW). 

Rok 2023 je u automobilky Škoda ve znamení několika novinek. Vedle Kamiqu se představí také facelift Scaly. Zanedlouho se odhalí také nové generace modelů Kodiaq a Superb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *