Nové Audi Q8 e-tron za rohem. Znamená konec modelu e-tron

Audi Q8 e-tron teaser 2022

Audi e-tron byl první ryzí model elektrické rodiny čtyř kruhů. Toto SUV na trh dorazilo v roce 2018, což v automobilovém prostředí znamená, že po čtyřech letech prodeje je nejvyšší čas na modernizaci. A facelift tohoto auta zanedlouho opravdu přijde. Spjata je s ním zásadní změna, elektřinou poháněné SUV z Ingolstadtu se nově bude jmenovat Audi Q8 e-tron. K prodejcům dorazí v roce 2023.

O příchodu Audi Q8 e-tron se v minulých měsících spekulovalo několikrát, nyní však tento krok potvrdila i sama automobilka. Zveřejnila totiž upoutávku, v níž láká na premiéru takto pojmenovaného vozu. Nové Audi Q8 e-tron se světu oficiálně představí 9. listopadu 2022.

Zveřejněná upoutávka přitom potvrzuje, že jméno Q8 e-tron opravdu ponese dvojice aut dnes známá jako e-tron a e-tron Sportback. Silueta aut na zveřejněném teaseru totiž odpovídá právě těmto dvěma SUV. Audi tím sjednotí názvy svých modelů, jak se rozšiřuje jeho nabídka elektromobilů, začíná pro ně používat i běžně používaná alfanumerická jména. Zároveň to bude znamenat, že se bok po boku budou prodávat shodně pojmenované modely s odlišnou technikou – elektromobil Q8 e-tron a Q8 nabízené se spalovacími motory.

Nic bližšího o facelifttu Audi e-tron v tuto chvíli nevíme, můžeme však leccos odhadovat. Design se patrně změní jen lehce, jak ukazuje světelný podpis obou aut. Výraznější změny nečekáme ani uvnitř, e-tron totiž využívá už koncepci s dvěma obrazovkami na středovém panelu známou i z jiných aut čtyř kruhů.

Co se však týče techniky, mohly by být nabídnuty větší baterie. Jak se ladí jejich technika, kapacita akumulátorů elektroaut postupně roste. Základní 50 quattro s kombinovaným výkonem 230 kW má dnes 71kWh baterie (64,7 kWh využitelná kapacita), 55 quattro s celkovým výkonem 265 kW má akumulátor s kapacitou 95 kWh (86,5 kWh využitelných).

Jestli se tyto domněnky potvrdí, se dozvíme již příští týden, kdy se Audi Q8 e-tron představí světu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *