Geely míří na český trh! Co čínská značka nabídne?

Geely Geometry C 2022

Na český trh míří další nová značka. Je jím čínské Geely, majitel automobilek Volvo nebo Lotus. Prvním modelem Geely, který bude uveden na náš trh, bude Geometry C s plně elektrickým pohonem. První vozy značky Geely by měly vyjet na silnice v Česku i Slovensku začátkem roku 2023.

„Po dlouhých jednáních jsme se dohodli se společností Geely Auto International Corporation na všech bodech distribuční smlouvy pro tři země, takže od nynějška začneme společně budovat značku Geely ve střední a východní Evropě. Jsme obzvláště hrdí na to, že Grand Automotive je první společností v Evropské unii, která podepsala importérskou smlouvu se společností Geely, což jasně ukazuje, že naše dovozní aktivity v mnoha zemích a pro více značek v regionu je přesvědčily, že jsme hodni zastupovat tuto kardinální čínskou značku,“ říká Viktor Molnár, generální ředitel společnosti Grand Automotive Central Europe. Ta bude vozy Geely prodávat nejen v Česku, ale také na Slovensku a Maďarsku.

„V blízké budoucnosti je naším hlavním cílem správně umístit pozici značky, včetně modelu Geometry C, a vybudovat síť prodejců a poprodejních služeb,“ odhaluje bezprostřední plány Molnár.

Jako první Geely Geometry C

Geometry C je kompaktní crossover délky 4,43 metru s elektrickým pohonem. Na domácím čínském trhu se prodává od roku 2019, již brzy přitom projde modernizací, která lehce upraví přední i zadní partie, stejně jako dále vylepší použité akumulátory. Právě faceliftovaná verze rovnou vstoupí na český trh.

Aktuálně nabízený vlajkový model Geometry C má dojezd podle metodiky WLTP 460 km a maximální točivý moment 310 Nm. Díky tomu dokáže zrychlit z 0 km/h na 100 km/h za pouhých 7,7 s. Kromě toho je vůz vybaven systémem inteligentního řízení spotřeby energie (SEM), který společnost Geely sama vyvinula. Systém SEM prostřednictvím řízení energetické účinnosti založeného na algoritmech v pěti dimenzích: ukládání energie, úspora energie, zpětná vazba energie, řízení energie a modernizace, realizuje nízkou spotřebu energie, přesnost řízení energie a vysoce účinnou rekuperaci energie, čímž zajišťuje téměř 100% přesnost odhadu dojezdu a výrazně snižuje obavy uživatelů z dojezdu.

Geometry C od společnosti Geely bude možné objednávat od ledna 2023 a první kusy dorazí do středoevropského regionu začátkem roku 2023. Díky zavedenému dodavatelskému řetězci Geely se očekává, že doba dodání bude ve srovnání s konkurencí krátká – od objednávky do dodání uplynou přibližně čtyři měsíce.

Další nováček

Společnost Geely poprvé vstoupila do automobilového průmyslu v roce 1997. Od té doby postupně roste. Vybudovala několik konstrukčních a výzkumných center v čínské Šanghaji, švédském Göteborgu, britském Coventry, americké Kalifornii a německém Frankfurtu, kde pracuje více než 20.000 pracovníků výzkumu a vývoje. Stala se přitom první čínskou automobilovou značkou, která v roce 2020 dosáhla prodeje a výroby 10 milionů kusů osobních automobilů. Dnes díky svým úspěchům vlastní i zavedenější automobilové značky, jako jsou Geely Auto, Volvo, Polestar a Lotus.

Poslední léta jsou ve znamení mnohých nových značek na českém trhu. V nedávné době se do Česka vrátily korejský SsangYong a původem britské MG, úplnou novinkou se pak v roce 2021 stal čínský Dongfeng.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *