MG přichází na český trh. Láká na dostupná SUV

MG nabídka na evropských trzích 2022

Zatímco nových automobilů na český trh vstupuje klidně několik desítek ročně, nových značek nepřichází tolik. Teď však do Česka jedna vstupuje, respektive po mnoha letech se vrací. Jde o MG, původně britská značka zaměřená na lehké sporťáky, která se dnes pod čínským majitelem, automobilkou SAIC, orientuje na SUV.

Na český trh MG vstupuje v rámci své opětovné expanze na evropské trhy, k níž dochází právě pod čínským majitelem. V českém prostředí pak zároveň jde o jeden z důsledků omezení nabídky značky Mitsubishi. Vozy MG totiž u nás začínají prodávat právě mnozí dealeři dosud spjatí se třemi diamanty. Ti tak mohou rozšířit portfolio o zajímavou novinku. Zatím bude českých prodejců MG 19. Do budoucna jich ale bude vícero, přibýt mají i další v Praze, kde aktuálně působí dealer jen na Spořilově.

Do prodeje v rámci vstupu MG na český trh přicházejí dva modely. Malé SUV MG ZS a kompaktní SUV MG HS. První je zatím dostupné jen s benzínovými motory, druhé zase jen jako plug-in hybrid. Do budoucna se ale jejich nabídka rozšíří. HS v následujících měsících přijde ve verzi se spalovacím motorem, ZS v roce 2023 zase jako elektromobil.

Spolu s tím se má měnit i podíl prodejů. Zpočátku má ZS tvořit naprostou většinu českého odbytu, postupně však má být podíl těchto modelů zhruba 60:40 ve prospěch toho menšího. Snahou je přitom dosáhnout na zhruba jedno procento tržního podílu v Česku. To je třeba na úrovni zmíněného Mitsubishi.

MG nabídne i kombi a hatchback

Dva modely jsou pak jen začátek. Pro rok 2023 se počítá také s MG 5, což je unikátní kombík s elektrickým pohonem. Časem by pak měl dorazit i hatchback na pomezí segmentů B a C, který má patřit mezi nejlevnější auta na českém trhu. Nedávno se odhalil i elektrický hatchback MG 4 Electric, který by se měl rovněž prodávat také u nás.

MG přitom obecně na českém trhu hodlá sázet na cenově dostupné automobily, které však zároveň budou skvěle vybavené. Nabídnutá dvojice toto bez diskuze potvrzuje. Benefitem má být i dlouhá záruka, sedmiletá, respektive na ujetí 150.000 km. V dnešní době pak má být i plus, že vozy MG budou okamžitě dostupné, třeba do pár týdnů od objednání. Skladové zásoby totiž mají být bohaté, i díky nijak omezené produkci jako u jiných automobilek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *