Modernizovaný Opel Crossland je tu! Nejprodávanější Opel u nás má novou příď

Opel Crossland 2021

Opel Crossland X je tu s námi od roku 2017, a tak letos nastal čas na jeho modernizaci. A ta je opravdu rozsáhlá. Opel Crossland pro rok 2021 přišel o X v názvu a dočkal se přepracované přídě. Obě novinky se inspirují druhou generací modelu Mokka.

Modernizovaný Crossland poznáte podle nové přídě. Nový tvar dostaly hlavní světlomety a hlavně maska, navazující na řešení Opel Vizor, poprvé představené u modelu Mokka druhé generace. Má jít o poznávací znak všech uvedených Opelů v následujících letech. Nová jsou též koncová světla, zatímco víko nově ozdobil nápadný nápis Crossland. Uvnitř se zase nachází nová osmipalcová obrazovka multimediálního systému.

Designové změny doplňují úpravy podvozku. Klíčovou novinkou je příplatkový systém IntelliGrip umožňující upravit nastavení elektroniky vozu podle různého povrchu pod koly vozidla, což je funkce známá z Peugeotů jako Grip Control. Nové pružiny a tlumiče spolu s přesnějším řízením má poskytnout ideální kombinaci komfortu a agility.

Změn se dočkala i nabídka motorů. Turbodiesel 1.5 Diesel bude nově dostupný ve dvou verzích, v kombinaci s šestistupňovým manuálem poskytne výkon 81 kW, v kombinaci s šestistupňovým automatem dokonce 88 kW. Základem nicméně zůstává benzinový tříválec s 61 kW, který doplňují dvě výkonové verze přeplňovaného 1.2 Turbo s 81 kW a 96 kW.

Modernizovaný Opel Crossland se začne prodávat na začátku roku 2021.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *