Volkswagen ID.3 zlevnil, verze City se dostala pod hranici 900.000 Kč

Volkswagen ID.3 1st 2019

Volkswagen pokračuje ve své elektrické ofenzivě a rozšiřuje nabídku elektromobilu ID.3 pro české zákazníky. Novinkou v zákaznickém konfigurátoru jsou varianty City a Style, které jako první používají nejmenší akumulátorovou baterii o kapacitě 45 kWh. Volkswagen ID.3 v obou případech disponuje výkonem 110 kW a bateriemi s využitelnou kapacitou 45 kWh, umožňujícími dojezd přibližně 350 km podle metodiky WLTP. Cenově se elektromobil ID.3 poprvé dostal pod hranici 900 000 Kč, konkrétně přijde na 895.900 korun

„Aktuálními novinkami v zákaznickém konfigurátoru jsou varianty City a Style s nejmenší sadou akumulátorů a cenami, které začínají pod hranicí 900 000 Kč. Nabídku elektromobilů ID.3 jsme rozšířili také o pětimístnou variantu Tour 5* s největší akumulátorovou baterií. A v neposlední řadě jsme na přání zákazníků optimalizovali výbavu některých již prodávaných variant,“ komentuje změny pro modelový rok 2021 Patrik Fejtek, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika.

Varianty City a Style se liší především rozsahem výbavy. City nabízí takové prvky jako přední a zadní parkovací senzory, sedm airbagů, adaptivní tempomat s funkcí stop & go, ambientní osvětlení, klimatizaci, navigaci nebo multimediální systém s 10″ displejem a funkcemi Apple CarPlay a Android Auto. Style stojí 997.900 korun, výbavu v tomto případě doplňuje dvouzónová automatická klimatizace, zpětná parkovací kamera, bezklíčový vstup či Matrix LED světlomety.

Již brzy se v konfigurátoru objeví také provedení Tour 5*. Číslice „5“ v označení nového modelu prozrazuje počet homologovaných sedadel. Pod podlahou této varianty je pak uložena největší akumulátorová baterie pro model ID.3 – s využitelnou kapacitou 77 kWh pro bezstarostné cestování i na delší vzdálenosti. Ta je zatím dostupná jen pro čtyřmístný Tour, s cenovkou 1.239.900 Kč.

Poslední aktuální změnou v zákaznickém konfigurátoru modelové řady ID.3 je rozšíření sériové výbavy variant Business, Family a Tech o výškově nastavitelné sedadlo spolujezdce vpředu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *