Český trh

Toyota Highlander odhaluje české ceny. Hybridní SUV pro sedm stojí 1,4 milionu

Čeští prodejci Toyoty začali přijímat předobjednávky na nové sedmimístné SUV Highlander. Základní cena vozu ve výbavovém stupni Comfort začíná na 1.399.000 Kč. První exempláře této novinky se k zákazníkům dostanou na začátku roku 2021.

Na evropské trhy Highlander vstupuje s jedinou motorizací, kterou je hybrid kombinující 2,5litrový benzinový čtyřválec s dvěma elektromotory o celkovém výkonu 181 kW. Poháněná jsou všechna kola prostřednictvím planetové převodovky.

Už základní výbava Comfort je bohatá. Zahrnuje adaptivní tempomat, třízónovou automatickou klimatizaci, vyhřívání multifunkčního volantu, předních sedadel i čelního skla, zadní parkovací kameru, 18palcová kola z lehkých slitin, multimediální systém s osmipalcovou dotykovou obrazovkou nebo čalounění ze syntetické kůže. Standardem je také trojice řad sedadel, tedy sedmimístné uspořádání.

Druhý stupeň se jmenuje Prestige a je k dispozici za cenu 1.550.000 Kč. V tomto případě výbavu rozšiřuje upozornění na dopravu za vozidlem, elektricky nastavitelná přední sedadla s pamětí u řidiče, 20″ kola, čalounění kombinující koženku s kůží, diodové světlomety, parkovací senzory vpředu i vzadu nebo elektricky ovládané víko zavazadelníku.

Vrcholem je pak Executive za 1.800.000 Kč. Tomu už nechybí ani takové prvky jako digitální vnitřní zpětné zrcátko, bezdotykové otevírání víka kufru, head-up displej, otevíratelné střešní okno, navigace s 12,3″ displejem nebo vyhřívání zadních sedadel.

Toyota Highlander se prodává už od roku 2000, dosud však byl tento model primárně určen pro severoamerický trh. Až nynější čtvrtá generace poprvé v historii přichází do západní Evropy, včetně České republiky. Prezentovat se chce jako rodinná alternativa k terénně zaměřenému Land Cruiseru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *