Český trhNovinky

Hyundai Staria rozšiřuje nabídku, ceny odhaluje užitkový Van

Hyundai Staria je nový model korejské značky, který k sobě hodlá přilákat novou klientelu. Jako první se do prodeje dostala osobní verze, nyní se začíná prodávat užitkový Hyundai Staria Van. Kolik stojí tento konkurent VW Transporter či Toyoty Proace?

Ceny začínají na částce 699.990 Kč bez DPH. I Staria Van je přitom na českém trhu dodávána výhradně se vznětovým motorem 2.2 CRDi o výkonu 130 kW, podobně jako osobní veze Tour a Luxury. Standardem je pohon předních kol a šestistupňová manuální převodovka, místo níž lze ve vybraných variantách zvolit také osmistupňový automat s hydrodynamickým měničem.

Tři nebo šest míst

Staria Van byla dle výrobce navržena pro maximální praktičnost při manipulaci s nákladem. Třímístná verze pojme až tři europalety, zatímco šestimístná varianta dvě europalety. K tomu všemu nabízí nadstandardní přístup jak do zadních, tak bočních dveří, ze kterých lze s nákladem jednoduše manipulovat i z vysokozdvižného vozíku.

Již ve standardu lze volit mezi konfigurací se třemi nebo šesti sedadly, přičemž již ve standardu je Hyundai Staria Van vybaven bočními posuvnými dveřmi na obou stranách a zadními výklopnými dveřmi. Ty však lze zvolit také jako dvoukřídlé.

Výbava modelu Staria Van

Základní stupeň Start přináší 17″ ocelová kola, reflektorové halogenové světlomety, zadní parkovací senzory, elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zrcátka s funkcí elektrického sklápění  nebo rádio s osmipalcovým dotykovým displejem se zrcadlením aplikací Apple CarPlay či Android Auto.

Vyšší výbavový stupeň Comfort je k dispozici již za 759.990 Kč bez DPH. Jeho šestimístnou verzi lze za příplatek dovybavit osmistupňovou automatickou převodovkou za 41.132 Kč bez DPH. Nad rámec základní výbavy navíc přidává přední parkovací senzory, automatickou klimatizaci, inteligentní adaptivní tempomat nebo LED přední světlomety.

Vrcholný výbavový stupeň Comfort Premiun je již k dispozici výhradně jako šestisedadlový, a to za základní cenu 869.990 Kč bez DPH. Sedmnáctipalcová kola z lehké slitiny jsou zde standardem, stejně jako syntetickou kůží čalouněná sedadla, desetipalcový přístrojový panel, elektricky ovládané páté dveře s bezdotykovým otevíráním nebo desetipalcová navigace. Doplňkově lze zvolit také prosklení nákladového prostoru.

Hyundai Staria Van (2022): České ceny

Verze3 místa6 míst
Motor2.2 CRDi2.2 CRDi
Výkon (kW)130130
Převodovka6M6M (8A)
Cena Start (Kč bez DPH)699.990719.990
Cena Comfort (Kč bez DPH)759.990779.990 (821.122)
Cena Comfort Premium (Kč bez DPH)869.990 (911.122)
Ceník platný k 9.6.2022

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *