Novinky

Enyaq: Nová elektrická Škoda má své jméno

Škoda pracuje na SUV s elektrickým pohonem, které bude vycházet z konceptu Vision iV. Ještě než dojde k jeho odhalení, automobilka zveřejňuje jeho jméno. Bude to Škoda Enyaq.

Jméno novinky je odvozeno od irského slova „enya“ a znamená „zdroj života“. Samotné slovo enya pochází z původního irského slova „Eithne“ a lze je volně přeložit jako esence, duch, princip.

Výrobce svým prvním čistě elektrickým SUV zakládá i novou rodinu jmen, spojující písmeno „E“, odkazující právě na elektromobilitu, s písmenem „Q“, charakteristickým pro jména SUV mladoboleslavské značky. Dá se tak očekávat, že i další elektrická SUV firmy budou začínat na „E“ a končit na „Q“.

Škoda Enyaq bude první model mladoboleslavské značky postavený na základech nové koncernové platformy MEB, speciálně vyvinuté pro potřeby elektromobilů. K dispozici bude ve dvou karosářských verzích, konvenční SUV později doplní SUV kupé. Design každopádně naváže na koncept Škoda Vision iV.

Podle zákulisních zpráv budou k dispozici různé výkonové verze a různé baterie s odlišnou kapacitou. Vybírat bude možné i mezi pohonem jedné a obou náprav. Enyaq bude světu představen ještě před koncem roku 2020. O výrobu se postará závod v Mladé Boleslavi.

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *