KatalogFiat

Fiat Croma 194 (2005-2010)

Fiat Croma s interním označením Typ 194 je druhá generace takto pojmenovaného automobilu střední třídy vyráběná mezi lety 2005 až 2010. Italská značka se tímto modelem tehdy vrátila do střední třídy, použila přitom jméno užívané již na přelomu osmdesátých a devadesátých let pro model střední třídy. Jestliže však původní Croma (Typ 154) byla pětidveřovým liftbackem, Croma z počátku třetího tisíciletí (Typ 194) byla výhradně kombíkem. Dnes bychom vůz dokonce možná kvůli výšce nazvali crossoverem. Na trhu Croma skončila bez přímého nástupce, kvůli nízkému zájmu. Klienty místo ní měl zaujmout nastupující crossover Freemont, bratr Dodge Journey.

Design automobil pocházel od slavného Giorgetta Giugara ze studia Italdesign. Oblé křivky využívaly obdobných motivů jako tehdejší malý hatchback Grand Punto (Typ 199), stejně jako pozdější kompakt Bravo (Typ 198). Croma využila tehdejší spolupráce Fiatu s americkým koncernem General Motors, základem byla platforma GM Epsilon, využívaná tehdejším Opelem Vectra nebo Saabem 9-3.

Fiat Croma: Základní technické parametry

  • Délka x šířka x výška x rozvor: 4755 x 1775 x 1600 x 2700 mm
  • Objem zavazadlového prostoru: 500 litrů
  • Výroba: 2005-2010 (Cassino, itálie)

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *