Hyundai opouští slavný šéfdesignér. Luc Donckerwolke odchází s okamžitou platností

Luc Donckerwolke

Luc Donckerwolke už není šéfdesignérem korejské automobilky Hyundai Motor sdružující značky Hyundai, Kia a Genesis. Slavný belgický designér známý v českém prostředí i díky svému někdejšímu působení u automobilky Škoda Auto odchází na vlastní žádost, z osobních důvodů, a to s okamžitou platností.

V tuto chvíli není jasné, jaké důvody Donckerwolkeho k tomuto kroku vedly. U automobilky Hyundai působil od roku 2015, když k ní přešel z konkurenčního koncernu VW Group. Nejprve šéfoval designu luxusní značky Genesis, postupně se však vypracoval do pozice výkonného viceprezidenta a šéfdesignéra celé korejské automobilky.

„Bylo mně ctí a výsadou přispívat k utváření budoucnosti Hyundai, Kia a Genesis. Jejich odvážný a progresivní přístup mi umožnil posunout hranice a napadnout status quo,“ uvedl Donckerwolke v oficiálním prohlášení ke svému odchodu.

Zajímavostí je přitom fakt, že automobilka Hyundai nebude Donckerwolkeho pozice nahrazovat nějakým nástupcem. Minimálně v nejbližší době tak koncern nebude mít obsazenou pozici šéfdesignéra. O vedení designu značek Hyundaie a Genesisu se každopádně nadále postará SangYup Lee, šéfdesignérem Kie je od loňského podzimu Karim Habib, působící v minulosti u Infiniti nebo BMW.

Donckerwolkova kariéra

Luc Donckerwolke je belgický designér, narodil se však v roce 1965 v peruánské Limě. Svoji profesní kariéru spojil především s koncernem VW Group, kam nastoupil v roce 1992. Jeho první automobilová štace však byla u Peugeotu, kde začal pracovat v roce 1990.

V rámci koncernu Volkswagen Group začínal u Audi, mezi lety 1994 a 1996 pracoval u mladoboleslavské automobilky Škoda Auto, kde se podílel na vzniku první novodobé Octavie a první generace Fabie. Následně se vrátil do Audi, odkud Donckerwolke v roce 1998 přešel k Lamborghini.

Tam měl vliv na jeho renesanci pod křídly VW Group, když pro něj navrhnul modely Murciélago nebo Gallardo. Později se v rámci německého koncernu přesunul k Seatu, poté krátce působil také u Bentley. Právě z britského výrobce Donckerwolke přešel v roce 2015 k dosavadnímu zaměstnavateli, automobilce Hyundai.

Kam povedou jeho profesní kroky dále, je zatím ve hvězdách. Vrátí se k Volkswagenu, angažuje ho nějaká čínská automobilka, nebo zcela změní prostředí? Nechme se překvapit, jako vážený designér však Luc Donckerwolke jistě nebude mít o pracovní nabídky nouzi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *