Novinky

Hyundai Kona Electric slaví. Elektrické SUV hlásí 100.000 prodaných kusů

Hyundai Kona překonal důležitý milník. Jeho elektrická verze Electric překonala hranici 100.000 prodaných kusů. Malé SUV s elektrickým pohonem této mety dosáhlo pouhé dva roky od uvedení na trh.

Kona Electric na trh vstoupila v březnu 2018, k 30. červnu letošního roku, tedy po dvou letech a třech měsících, už jeho kumulativní prodeje činí 103.719 vozů. Více než tři čtvrtiny všech prodaných kusů přitom směřovaly mimo domácí korejský trh. Vedle závodu Ulsan v domovské Koreji se přitom elektřinou poháněná Kona pro evropské trhy vyrábí také v českém závodě značky v Nošovicích, a to od letošního jara.

Prodejní úspěchy modelu Kona Electric tak znamenají, že je Hyundai na dobré cestě splnit svůj dlouhodobý cíl. Tím je do roku 2025 ročně prodávat 560.000 elektromobilů napájených z akumulátorů.

Hyundai Kona Electric je na českém trhu aktuálně dostupná ve dvou variantách. Základní Eco má výkon 100 kW a baterie s kapacitou 39,2 kWh, zatímco silnější Power sází na elektromotor se 150 kW a akumulátor s 64 kWh. Díky němu elektrická Kona ujede až 484 kilometrů podle metodiky WLTP bez nutnosti nabíjet. Právě silnější verze se vyrábí v Nošovicích, přičemž cílem pro letošní rok je tu vyrobit na 30.000 kusů elektrické Kony.

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *