Výstava Legendy se vrátí i v roce 2025. Už teď víme, na jaké speciality se těšit

Legendy 2023: Ferrari Daytona SP3

Automobilová slavnost Legendy má dnes už pevné místo v kalendáři automobilových akcí na českém území, a tak není velkým překvapením, že se vrátí i v roce 2025! Pořadatelé navíc již odhalují první informace o této akci, a tak už máme dobrou představu, co od výstavy Legendy 2025 očekávat.

Legendy 2025 bude stejně jako předchozí ročníky třídenní akce, která se konkrétně bude konat od pátku 30. května do neděle 1. června. Akci opět přivítá pražské výstaviště v Holešovicích.

Vstupné na Legendy 2025

První den bude VIP, k dispozici budou jen exkluzivní vstupenky pro 1.500 dospělých návštěvníků, 100 rodinných vstupenek pro tatínky s dětmi a 100 VIP vstupů. Exkluzivní vstupné pro dospělé vyjde na 1.000 korun, rodinná vstupenka pro dva dospělé a dvě děti na 2.500 Kč a VIP vstup na 3.000 Kč. Jeho součástí jsou soukromé prohlídky top exponátů nebo vstup na VIP Lounge terasu s exkluzivním výhledem na slavnost a další výhody.

Víkendové vstupné je stanoveno na 690 Kč pro dospělého. Zlevněný vstup pro studenty 15+, osoby se ZTP nebo ZTP/P průkazem či osoby nad 65 let věku vyjde na 390 korun. Děti od šesti do 14 let platí 200 Kč, mladší mají vstup zdarma.

Veškeré uvedené ceny platí v případě koupě lístků online. Vždy je k nim přitom nutné připočíst manipulační poplatek ve výši 9 Kč. Na místě mohou být lístky dražší. Pokladna bude otevřena v sobotu od 9:00 do 18:00, v neděli od 9:00 do 15:00. 

A co na návštěvníky čeká?

Jako již tradičně bude akce Legendy 2025 doslova nabita exkluzivními automobily. Organizátoři letos lákají na pavilon Lamborghini, v němž se ukáže 12 specialit této italské značky ze Sant‘ Agaty Bolognese, a to jak historické, tak soudobé.

Již tradiční bude pavilon Ferrari zaměřený na vozy této maranellské značky. Návštěvníci se dále mohou těšit i na pavilon Radosti, kde se představí až 30 jedinečných sportovních automobilů od prodejců a renovačních dílen, od značek jako McLaren, Lotus či Aston Martin, případně pavilon Historie, v němž se ukáže 12 jedinečných historických automobilů přímo od nadšených majitelů.

Aston Martin Vantage na Legendách 2024

Legendy 2024 naživo: Opět akce pro všechny fandy aut

Automobilová slavnost Legendy je dnes už tradiční součástí kalendáře českých výstav automobilů. Z přehlídky sportovních a závodních aut se dnes …

Historie akce Legendy

Motoristická přehlídka Legendy se poprvé konala v roce 2013. Inspirovala se akcemi, jako je Festival rychlosti v Goodwoodu, kdy hodlala prezentovat sportovní či závodní automobily jak staticky, tak v pohybu. První ročníky se konaly v prostorech Bohnické léčebny. V roce 2018 se akce přesunula do prostor Výstaviště Praha – Holešovice, kde se koná dodnes, s vynucenou pauzou způsobenou pandemií koronaviru.

Fotogalerie z předcházejících ročníků

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *