Nový Nissan pro rodiny zná české ceny. Kolik stojí Townstar?

Nissan Townstar Combi 2022

Nissan rozšiřuje nabídku na českém trhu o model Townstar Combi a spolu s tím odhaluje také jeho ceny. Jde o kompaktní osobní dodávku, která je novým sourozencem Renaultu Kangoo. České ceny tohoto pětimístného vozu s délkou 4.486 mm startují na částce 619.000 korun za benzinový čtyřválec 1.3 DIG-T. Motor s výkonem 96 kW a kombinovaný s šestistupňovým manuálem je v nabídce jediný.

Základní výbava Acenta zahrnuje 16″ kola, diody denního svícení, parkovací čidla, zadní parkovací kameru, hlídání mrtvého úhlu nebo infotainment s 8″ obrazovkou a zrcadlením obrazovek chytrých telefonů. Dále je tu tempomat, šest airbagů, manuální klimatizace nebo elektrické ovládání oken.

Druhý stupeň Tekna stojí 665.000 korun. Výbavu pak doplňuje automatická dvouzónová klimatizace, 16″ kola z lehkých slitin, parkovací kamera sledující 360° okolí vozidla, navigace nebo bezdrátové nabíjení chytrých telefonů.

„Je možné jej již u autorizovaných prodejců objednávat. První vyrobené kusy očekáváme již v květnu/červnu, tyto ale budou určeny zejména pro zákaznické demo jízdy. V následujících měsících by měly být dodávány již první zákaznické objednávky Townstaru,“ říká o příchodu Nissanu Townstar na český trh Veronika Wohlrabová, marketing & communication manager českého zastoupení značky.

Nissan Townstar Combi je nová osobní dodávka v nabídce japonské značky, která střídá dřívější modely NV250 a e-NV200. Vznikl v rámci alianční spolupráce s Renaultem, jde o bratra aktuálního Kangoo, po jehož boku se vyrábí, ve francouzském závodě Maubeuge. Po jeho vzoru nabídne i čistě elektrický derivát, naopak s turbodieselem se pro Nissan Townstar Combi nepočítá.

Nissan Townstar Combi: České ceny

Motor1.3 DIG-T
Výkon (kW)96
Točivý moment (Nm)240
Převodovka6M
Max. rychlost (km/h)183
Zrychlení z 0-100 km/h (s)11,8
Spotřeba paliva (l/100 km)6,6-7,7
Cena Acenta (Kč)619.000
Cena Tekna (Kč)665.000
Ceník platný od 28. dubna 2022

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *