Suzuki v roce 2023: S-Cross Hybrid a co dalšího?

Suzuki S-Cross 2021

Rok 2023 je za rohem, a tak jednotlivé automobilky postupně odhalují informace o tom, jaké novinky v příštím roce představí. Suzuki jako obvykle zůstává ohledně svých nových vozech tajemné, přesto už máme představu o tom, co japonská značka pro rok 2023 chystá.

Už jistý je příchod modelu S-Cross Hybrid, který Suzuki má uvést na trh už zkraje roku. Dříve avizovaná verze použije nově vyvinuté ústrojí nazvané Strong Hybrid, poprvé uvedené v modelu Vitara. To využívá zážehový motor o objemu 1,5 litru, kombinovaný s elektrickým motor-generátorem, 12V lithium-iontovou baterií a samočinnou převodovkou. Motor-generátor je v tomto případě umístěn na výstupní část převodovky. Ta má konstrukci podobnou manuální převodovce, řazení a ovládání spojky však probíhá automaticky.

„Ostatní modely nemohu komentovat. Suzuki nechce vydávat žádná prohlášení o nových modelech,“ doplňuje Dominika Baborská z českého zastoupení značky Suzuki. Oficiální informace o dalších nových Suzuki pro rok 2023 tudíž nemáme. Přesto díky zákulisním informacím tušíme, co nás čeká.

Hlavní novinkou japonské značky pro rok 2023 by mělo být nové Suzuki Swift. To podle některých zpráv mělo přijít již v letošním roce, nakonec však dorazí až v následujících měsících.

Suzuki si o voze pečlivě drží jeho tajemství. Japonský magazín Best Car nicméně hovoří o „nově vyvinuté platformě,“ byť není jasné, zda půjde o zcela novou architekturu, nebo jen rozsáhle upravenou platformu z aktuálního provedení. Inovovaný základ by měl zajistit možnost zástavbu mild-hybridního pohonu. Spekuluje se také o nasazení hybridu vlastní konstrukce, byť asi slabšího než v modelu Vitara. Nadále se každopádně spekuluje také o příchodu vrcholného Swiftu Sport.

Delší dobu se mluví také o možném příchodu modernizované verze Suzuki Jimny. Design se má změnit jen decentně, nabídku by však mohla doplnit napjatě očekávaná čtyřdveřová varianta. Její prototypy už byly dokonce zachyceny, a tak je premiéra tohoto provedení již za dveřmi. Nicméně stále není jasné, zda Jimny 4-door dorazí i do Evropy. Kvůli emisním normám je klidně možné, že tento model zůstane vyhrazený mimoevropským trhům.

Čtěte také:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *