Novinky

Škoda Vision 7S: První nákresy nového SUV

Škoda už na jaře oznámila, že pracuje na novém stylistickém jazyku, který ponese jméno Modern Solid. Nyní už se rýsuje první automobil, který podle něj bude navržen. Půjde o koncept nazvaný Škoda Vision 7S. Automobilka postupně zveřejňuje první nákresy, naznačující jeho interiér i exteriér. Kompletně se tato studie představí 30. srpna 2022.

První skica interiéru studie Vision 7S ukazuje podle výrobce prostorný vůz se zcela novým variabilním interiérem a místem až pro sedm osob. Nakonec tak nepůjde o městské SUV, jak se dříve očekávalo. Minimalistický interiér se vyznačuje trvale udržitelnými materiály. Pohon bude samozřejmě elektrický, v duchu doby.

Interiér nového koncepčního vozu Škoda Vision 7S se vyznačuje symetrickým „obepínajícím“ designem. Široká horizontální palubní deska zasahuje až ke dveřím, čímž ještě více zvyšuje pocit prostornosti. Optimálně umístěná odkládací plocha pro ruku umožňuje pohodlné ovládání dotykové obrazovky a tlačítek pro rychlý přístup s haptickou odezvou.

Dotyková tlačítka má rovněž nově navržený volant, se zploštělou horní a spodní částí, pro nerušený výhled na přístrojovou desku před řidičem. Ambientní osvětlení osvětluje různé části interiéru, včetně stavu nabíjení, a poskytuje vhodné osvětlení při nastupování a vystupování z vozu. Výplně dveří mají rovněž interaktivní haptické a vizuální prvky. Integrovaná dětská autosedačka je umístěna ve středové konzole, nejbezpečnějším místě ve voze.

Opěradla předních sedadel jsou vybavena držáky na multimediální zařízení pro cestující ve druhé a třetí řadě. Nachází se zde také integrované batohy.

Prostorný interiér má navíc dvě různé konfigurace. V režimu Jízda jsou všechny ovládací prvky v základní poloze a centrální dotykový displej je otočen vertikálně, aby optimálně zobrazoval důležité informace během jízdy. Režim Relax lze aktivovat při nabíjení nebo při zastávce na odpočinek. Volant a přístrojová deska se posunou dopředu a sedadla v první a druhé řadě se posunou dozadu, aby mohli cestující sedět ještě pohodlněji. Tato varianta má cestujícím nabízet maximální prostor a komfort.

Jaký bude Modern Solid?

Nový designový jazyk označuje automobilka za autentický a nabízí intuitivní ovládání digitálních technologií a vysokou funkčnost.

Oliver Stefani, šéfdesignér společnosti Škoda Auto, k tomu doplňuje: „Náš nový designový jazyk je minimalistický, funkční a autentický. I v budoucnu se zaměříme na klasické přednosti vozů ŠKODA, mezi které patří velkorysý prostor, snadné ovládání a vysokou funkčnost. S novým designovým jazykem učinila Škoda Auto další krok, a ještě více se zaměří na zákaznickou zkušenost. Velkou kreativitu našich designérů a konstruktérů podtrhují variabilně posuvné prvky interiéru a nově vyvinuté Simply Clever prvky, jako je například zabudovaná dětská autosedačka. Minimalistické linie interiéru navazují na čisté linie exteriéru vozu.“

Motiv písmena T

Více o designu naznačily skici zveřejněné 23. srpna 2022. Ty ukázaly zcela nová stylistická řešení, která budou využívat motivu písmena T, a to jak vpředu, tak vzadu.

Úzké přední světlomety protažené až k bokům vozu rozšiřují čtyřoký vzhled světel. Nad nimi se nachází ostře řezaný pás denního svícení, který zasahuje až ke hranám výrazně rozšířených blatníků. Robustní nárazník tvoří sedm vertikálně uspořádaných otvorů pro přívod vzduchu, z nichž prostřední je zvýrazněn oranžovým segmentem

(vydáno 15. července 2022 8:11, aktualizováno 23. srpna 2022 11:59)

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *