Pražská policie má nová auta. Policejní Škody Kodiaq využijí velitelé

Škoda Kodiaq Policie

Pražští policisté se dočkali dvojice nových vozidel. Flotilu pohotovostní motorizované jednotky rozšířila dvojice exemplářů SUV Škoda Kodiaq, které jsou speciálně upravené a vybavené. Vozidla jsou určena především pro tzv. velitele policie, kteří jsou pověření k řízení sil a prostředků Policie České republiky a přebírají velení při mimořádných událostech na území hlavního města Prahy.

Dvojice automobilů policistům předali zástupci pražského magistrátu. Zakoupena byla z fondu pro bezpečnost Magistrátu hl. m. Prahy. Vedle charakteristického zbarvení stříbrné karoserie doplněné o reflexivní prvky a majáků v modro-červené barvě autům nechybí ani výsuvná zástavba umístěná v zavazadlovém prostoru. Ta souží k ukládání veškerého vybavení potřebného při řešení mimořádných událostí. Konkrétně je k dispozici hydraulika na otevírání dveří, beranidlo, teleskopický žebřík, přenosné osvětlení, chrániče sluchu, detektor oxidu uhelnatého, dozimetr, zdravotnická brašna, defibrilátor, zastavovací pás, kužely, neprůstřelné vesty, helmy nebo moderní elektrotechnické zařízení.

Co se týče specifikace, obě policejní Škody Kodiaq se spoléhají na benzinový čtyřválec 2.0 TSI o výkonu 140 kW, kombinovaný s pohonem 4×4 a převodovkou DSG.

„Vozidla si policisté sami navrhli a dohlédli na provedení veškerých úprav. To vše by nebylo, kdybychom neměli vynikající spolupráci s hlavním městem Prahou, která nám na pořízení vozidel přispěla a tím pomohla tento projekt zrealizovat,“ říká ředitel pražské policie Tomáš Lerch.

Pražský magistrát nyní uvolnil na nákup vozidel celkem čtyři miliony korun. V předchozích letech byly pražské policii z fondu pro bezpečnost uvolněny již finanční prostředky na nákup štábního vozidla, přepravníku na koně nebo defibrilátorů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *