Volkswagen ID.5 odhaluje české ceny. Kolik dáte za elektrické SUV-kupé?

Volkswagen ID.5 Pro Performance a ID.5 GTX

Volkswagen zahájil prodej modelu ID.5 na českém trhu. První kusy tohoto SUV-kupé s elektrickým pohonem už stojí v showroomech, a to s cenami začínajícími na částce 1.311.900 Kč.

Automobil přichází na český trh se dvěma úrovněmi výbavy: Pro a GTX. V obou případech je pod podlahou uložena největší akumulátorová baterie určená pro modely ID. Její využitelná kapacita 77 kWh umožňuje dojezd na jedno nabití 486 km (u verze GTX), respektive až 512 km (u variant Pro/Pro Performance). Zatímco vrcholná verze GTX disponuje dvěma elektromotory o celkovém výkonu 220 kW pro zajištění pohonu všech kol, u varianty Pro mají zákazníci na výběr dva výkonové stupně – 128 kW (Pro) nebo 150 kW (Pro Performance). Základní cena modelu ID.5 Pro byla stanovena na 1.311.900 Kč, výkonnější Pro Performance vyjde na 1.352.900 Kč. Sportovně laděné ID.5 GTX pak stojí 1.513.900 Kč.

Bohatá výbava

ID.5 chce lákat na rozsáhlou sériovou výbavou, která u variant Pro zahrnuje mimo jiné 19“ kola z lehké slitiny, LED světlomety s automatickou regulací, zadní LED svítilny, adaptivní tempomat, navigační systém s 10“ displejem, parkovací senzory vpředu a vzadu nebo dekorační osvětlení s výběrem 10 barev světla. Stejně tak je tu třízónová automatická klimatizace, tepelné čerpadlo, vyhřívané čelní sklo a senzor deště.

Verze ID.5 GTX se odlišuje například 20“ litými koly, inteligentními LED Matrix světlomety a 30 barvami dekoračního osvětlení interiéru.

Součástí sériové výbavy všech variant jsou také nabíjecí kabely pro domácí zásuvku (230 V) a pro veřejné nabíjecí stanice (Mennekes 2). Sadu akumulátorů lze nabíjet výkonem až 11 kW v případě střídavého proudu, resp. až 135 kW při použití stejnosměrného proudu. Při cestování na dlouhé vzdálenosti mohou majitelé vozů ID.5 využívat síť rychlonabíječek IONITY. Na nich lze za optimálních podmínek za pouhých 30 minut doplnit dostatek elektrické energie pro dalších 390 km (ID.5), resp. 320 km (ID.5 GTX) podle metodiky WLTP.

„S modelem ID.5 nabízíme našim náročným zákazníkům opravdu exkluzivní elektromobil s karoserií SUV kupé. Volkswagen ID.5 rozšiřuje rodinu ID. o další model, který vhodně doplňuje bestseller ID.3 a globální vůz ID.4,“ říká o novince Patrik Fejtek, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika, která je oficiálním dovozcem vozů VW.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *