Český trh

Průvodce výběrem tažného zařízení pro vozy Škoda Superb

Máte vůz Škoda Superb a rádi byste si na něho pořídili tažné zařízení, které rozšíří možnosti převážení těžkého a objemného nákladu? Při výběru tažného zařízení na Škodu Superb byste měli brát v potaz hned několik klíčových faktorů.

Proč se vyplatí pořídit tažné zařízení?

Tažné zařízení vám dá hned několik nových možností, jak využívat váš vůz Škoda Superb:

  • Můžete využívat přívěsný vozík pro přepravu objemného odpadu, nebo pro stěhování nábytku.
  • Pokud patříte mezi vášnivé cyklisty a už vás nebaví dávat kola na střechu, jistě oceníte nosič kol na tažné zařízení.
  • V neposlední řadě se vám otevírá také možnost koupit, nebo pořídit si karavan a užít si nový druh cestování.
Škoda Superb II tažné zařízení
Škoda Superb II tažné zařízení

Vyberte si typ tažného zařízení podle vašich preferencí

Na trhu jsou 3 základní druhy tažného zařízeníPevné tažné zařízení je trvale připojeno k vozidlu, odnímatelné tažné zařízení můžete odmontovat ve chvíli, když nepotřebujete za autem nic převážet a třetí možností je koupit automatické sklopné tažné zařízení, které se jednoduše schová pod nárazník.

Plusy a minusy pevného tažného zařízení

Pevné tažné zařízení je nejlevnější a zároveň nejstabilnější a má také nejvyšší nosnost. Hlavní nevýhodou je fakt, že po jeho montáži už „kouli“ jednoduše neschováte. Ta tak ovlivní vzhled vozu a je třeba s ní počítat také při parkování.

Plusy a minusy odnímatelného tažného zařízení

Hlavní výhodou odnímatelného tažného zařízení je určitě flexibilitaPokud zrovna nic táhnout nepotřebujete, tak viditelnou část jednoduše odmontujete.

Ve srovnání s pevným tažným zařízením je třeba počítat s lehce vyšší cenou a menší nosností. Počítejte také s tím, že montáž a demontáž „koule“ bude chtít trochu cviku, ale postupně si zvyknete.

Plusy a minusy sklopného tažného zařízení

Sklopné tažné zařízení stisknutím tlačítka či otočením klíčku jednoduše zasunete pod auto. Koule vám tak nijak nezavazí ve chvíli, kdy nepotřebujete nic táhnout. Navíc nabízí vysokou nosnost, která u nejlepších modelů blíží pevnému tažnému zařízení.

Pohodlí něco stojí. Sklopné tažné zařízení je obvykle o dost dražší než pevné nebo odnímatelné tažné zařízení. Montáž sklopného tažného zařízení je také složitější a nákladnější než u pevného či odnímatelného tažného zařízení.

Jakou značku tažného zařízení si vybrat?

Při výběru značky tažného zařízení je důležité zohlednit několik faktorů. Mezi hlavní parametry při výběru by měla patřit kvalita, spolehlivost a kompatibilita s vaším autem. Existuje hned několik renomovaných značek tažných zařízení, které si získaly dobrou pověst a jsou často doporučovány. Mezi prověřené výrobce tažného zařízení výborným poměrem cena/výkon patří například WestfaliaBrinkBosal a Oris.

Vyberte si tažné zařízení podle přesné specifikace vozu

Nejen jednotlivé modely aut, ale různé generace a motorizace vozů mají různě stavěné podvozky a tím pádem i způsob uchycení tažného zařízení. Je proto důležité vybrat tažné zařízení kompatibilní s vaším vozem. Tažné zařízení si můžete vybrat nejen ve specializovaných prodejnách s autodoplňky, ale také na online. Velký výběr najdete například na e-shopu Tažné Rameder. Pokud vybíráte tažné zařízení online, nachystejte si technický průkaz, ze kterého zadáte údaje o autě do online konfigurátoru pro výběr tažného zařízení. Ten vám nabídne tažné zařízení přesně pro váš vůz Škoda Superb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *