Motorsport

Rallye Dakar 2022 zná svoji trasu. Výrazně jiná trať slibuje více dun

Rallye Dakar 2022 je ještě několik měsíců daleko, přesto už pořadatelé zveřejnili základní podobu trati nadcházejícího ročníku. Už 44. ročník Rallye Dakar odstartuje v neděli 2. ledna 2022 v Háilu a bude ukončen v pátek 14. ledna 2022 v Džiddě. I přestože se třetí rok po sobě pojede výhradně na území Saúdské Arábie, slibují pořadatelé z 80 % novou trať.

Závod začne v pro závodníky dobře známém Háilu, odkud vyrazí směrem na jihovýchod podél hranic s Katarem, do oblasti Pustých končin, kam se závod vrací po roční pauze. Tato pouštní oblast velikosti Francie na jihovýchodě Saúdské Arábie chce zajistit to, že Dakar 2022 bude hlavně o navigaci a schopnostech v dunách. Poté závodníci zamíří do Rijádu, kde je 8. ledna naplánovaný odpočinkový den. Poslední úsek povede směrem na západ, k Rudému moři a cílové Džiddě.

Organizátoři zdůrazňují, že v roce 2022 na Rallye Dakar mají rozhodovat hlavně schopnosti a zkušenosti a nikoliv štěstí. Potlačeny tak mají být dlouhé kamenité úseky, kde smolaři ztratili čas opakovanou výměnou propíchnutých pneumatik. Písku má být opravdu hodně, hned tři etapy se mají jet výhradně v dunách. Opět se pak počítá s dvoudenní maratónskou etapou, dojde i na dvě okružní etapy, s návratem do stejného bivaku, který umožní si odpočinout doprovodným týmům. Přesná trasa a rozpis jednotlivých etap bude teprve zveřejněn, během listopadu.

Rallye Dakar 2022
Rallye Dakar 2022

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *