Václav Pech mladší šampionem českého mistrovství v rallye. Titul nakonec bude udělen

Václav Pech za volantem Fordu Focus WRC

Letošní ročník Autoklub ČR mistrovství České republiky v rally se přece jen dočká vyhlášení mistrů. Přestože se odjely jen tři závody v sezoně, tituly budou díky změně stanov již před sezonou uděleny. Českými šampiony pro rok 2020 se tak stávají jezdec Václav Pech mladší a jeho spolujezdec Petr Uhel, kteří ukončili několikaletou nadvládou továrního jezdce Škody Motorsport Jana Kopeckého.

Sezonu letos bohužel silně ovlivnila pandemie koronaviru, která umožnila odjet pouhé tři závody. Ročník nakonec odstartoval až červencovou Rallye Bohamia, následovaly pak už jen Valašská Rallye a Rally Pačejov. Na ohlášenou Rallye Šumava nakonec už nedošlo, kvůli opětovnému zpřísnění vládních nařízení proti dalšímu šíření koronaviru musela být zrušena.

I proto se po zrušení Rallye Šumava spekulovalo o tom, zda vůbec letos bude titul mistrů vyhlášen. Komise Autoklubu ČR však nakonec rozhodla, že vítězové vyhlášení budou. A to na základě bulletinu vydaného už před sezonou, který letošní ročník českého rallye mistrovství už předem zkrátil ze šesti na čtyři závody.

Těsné souboje

Přestože letošní sezona Autoklub ČR mistrovství České republiky v rally byla zvláštní, zároveň patřila mezi ty nejzajímavější v historii, a to díky těsným výsledkům. Václav Pech s Petrem Uhlem totiž letos přesedlali na Ford Focus WRC, dříve pilotovaný Janem Dohnalem, s nímž dokázali, jak technika z roku 2006 umí být konkurenceschopná. Vůz nasazovaný ve světovém mistrovství v rallye zkrátka dokazuje, že je i po letech hodně rychlý.

„Osobně mám velkou radost, že naše letošní snažení bude korunováno ziskem titulů mistrů České republiky. Na sezonu jsme se pečlivě připravovali, zajistili jsme si novou techniku a hodně jsme do auta investovali. Souboje, které jsme letos s Honzou Kopeckým sváděli, byly asi nejtěsnější, jaké jsem kdy zažil. Jeli jsme na absolutní hraně a strašně nás to s Petrem (Uhlem) bavilo. Celkový výsledek je pro náš celý tým velká odměna a těšíme se, už teď na další sezonu s Fordem Focus WRC,“ komentoval pro server eWRC vítězství v šampionátu sám Václav Pech, pro něhož už je to osmý titul mistra ČR.

V kategorii vozů s jednou poháněnou nápravou se mistra stali Jan Dohnal s Ivo Vybíralem startující se speciálem Renault Clio S1600.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *