Velká cena Austrálie Formule 1 2020 zrušena. V ohrožení je celá sezona

Velká cena Austrálie formule 1 2020

Nevyhnutelné se stalo realitou, první závod letošní sezony Formule 1, velká cena Austrálie 2020, byla zrušena, a to jen krátce před zahájením pátečních tréninků. Dlouho se zdálo, že navzdory světové pandemii koronaviru závod odstartuje, když se však nemocí nakazil jeden z členů týmu McLaren, muselo vedení šampionátu věc přehodnotit.

A tak byla nakonec Velká cena Austrálie 2020 zrušena. Už před oficiálním rozhodnutím se přitom objevovaly zprávy, že minimálně někteří jezdci do závodu nenastoupí. Psalo se totiž, že třeba Kimi Räikkönen nebo Sebastian Vettel z Austrálie odletěli. Úřadující šampion Lewis Hamilton se pak již dříve nechal slyšet, že nechápe, proč se do Austrálie vůbec v takové době odcestovalo.

V tuto chvíli přitom není vůbec jasný další vývoj šampionátu. Příští týden se měla jet Velká cena Bahrajnu, závodit se však mělo kvůli prevenci před prázdnými tribunami. I ta však byla zrušena, stejně jako dubnová VC Vietnamu.

Už dříve byla odsunuta Velká cena Číny 2020 na neurčito a v ohrožení jsou kvůli preventivním opatřením před dalším šířením koronaviru i závody ve Španělsku nebo Nizozemí. Klidně je tak možné, že sezona odstartuje až Velkou cenou Ázerbájdžánu v Baku. Letošní ročník přitom měl být rekordní z hlediska počtu závodů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *