Škoda Citigo (2011-2019)

Škoda Citigo je miniautomobil z dílny mladoboleslavské značky, nabízený na českém trhu mezi lety 2011 a 2019. V době uvedení na trh se Citigo stalo novinkou v nabídce firmy, od roku 2020 bylo nahrazeno modelem Citigoe iV. To použilo shodný základ, nabídlo však výhradně elektrický pohon. Ve své době byla Škoda Citigo nejprodávanější minivůz na českém trhu.

Design automobilu navázal na Volkswagen Up!, s nímž Citigo sdílí technický základ v podobě platformy NFS (New Small Family), vyvinuté speciálně pro potřeby miniaut. Třetím do trojice s touto architekturou je ještě Seat Mii, na další původně zamýšlené deriváty nakonec nedošlo. Trojice se odlišila hlavně svojí přídí, upravenou podle designérského jazyka té které značky. Citigo mimochodem debutovalo s novým logem Škoda, který použilo jako první sériový model. Jako první debutovala třídveřová verze, brzy nato následovala i pětidveřové provedení.

Pro rok 2017 pak bylo Citigo modernizováno, vnější změny se však omezily na jemné retuše. Nový nárazník auto přiblížilo větším modelům značky, lehce odlišná byla také světla nebo kapota s výraznějším tvarováním. Uvnitř se pak objevila ostřeji řezaná palubní deska s novým přístrojovým štítem s přehlednějšími budíky. Držák na externí navigaci na vrchu palubní desky nahradil držák na chytrý telefon.

Škoda Citigo byla dostupná výhradně s benzinovým tříválcem 1.0 MPI, který byl pro potřeby koncernových minitrojčat nově vyvinut. K dispozici byl i ve verzi na CNG, vedle manuálu ho bylo možné kombinovat i s robotizovaným automatem. Přeplňovaného tříválce 1.0 TSI se Citigo na rozdíl od Volkswagenu Up! GTI nikdy nedočkalo.

 • Délka x šířka x výška x rozvor: 3563 x 1641 x 1478 x 2420 mm
 • Objem zavazadlového prostoru: 251 litrů (213 litrů u Citigo G-Tec na CNG)
 • Výroba: 2011-2019 (Bratislava, Slovensko)

Škoda Citigo

3.9

Design

3.5/5

Technika

4.0/5

Jízdní vlastnosti

4.0/5

Cena

4.0/5

Celkový dojem

4.0/5

One thought on “Škoda Citigo (2011-2019)

 • 1 dubna, 2020 (15:08)
  Trvalý odkaz

  Design

  3.5

  Technika

  4

  Jízdní vlastnosti

  4

  Cena

  4

  Celkový dojem

  4

  Škoda Citigo je důkazem, kterak nejmenší automobily na trhu stárnou. Když vstupovala na trh, nadchla svou moderností a hlavně dospělostí. Takhle malé auto, které by si tak hravě poradilo i s dálničními rychlostmi, tu v té době prostě nebylo. Po letech však konkurence Citigo dohnala, a tak najednou vypadalo uvnitř zastarale, třeba chybějícím multimediálním systémem, místo něhož tu byl jen držák na externí navigaci, případně později držák na chytrý telefon. Je pak škoda, že se Citigo nikdy nedočkalo přeplňovaného tříválce 1.0 TSI, atmosférické motory 1.0 MPI jeho použití omezovaly na jízdu ve městě. Zvlášť základní jednotka 44 kW je dýchavičná. Vnitřní prostor ale s ohledem na velikostní kategorii pořád nadchne.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *