NovinkyVideo

BMW 2 Active Tourer v roce 2021 dorazí v novém. Už bez bratra

BMW 2 Active Tourer se během roku 2021 dočká druhé generace. Mnichovská automobilka tak nadále setrvává v segmentu MPV, a to i přes obecný pokles evropských prodejů v této kategorii. BMW však přesto na tento trend zareaguje, 2 Active Tourer zůstane na trhu osamoceno, už jej totiž nedoprovodí větší, sedmimístný bratr, BMW 2 Gran Tourer.

Blížící se příchod druhé generace řady 2 Active Tourer naznačuje postupné shazování kamufláže testovaných prototypů. Z nich vyplývá, že si automobil prakticky zachová dnešní siluetu. Nepůjde tak cestou nějakého crossoveru nebo SUV. BMW totiž dobře ví, že 2 Active Tourer pořád umí oslovit ty, co chtějí typické MPV. Celkové ztvárnění má však být sportovnější než dnes, čemuž napomůže vertikálnější příď nebo koncová světla s motivem písmena L jako u velkých SUV značky. Prototypy rovněž prozrazují přesun zrcátek dále od A sloupků, pro lepší výhled do stran.

V říjnu zveřejněný snímek na Instagramu uživatele Wilco Blok z katalogu vozidla pak prozrazuje použití velkých ledvinek, které spolu s nízkými světlomety dělají vizáž vozu agresivnější než u předchůdce.

Výraznější úpravy se však odehrají uvnitř. BMW 2 Active Tourer pro rok 2021 se totiž má dočkat jinak koncipované palubní desky. Ta naváže na dnešní trend známý od konkurence, v podobě na sebe opticky navazujících displejů v přístrojovém štítu a na vrchu středového panelu. Auto se tak v tomto ohledu přiblíží konkurenčnímu Mercedesu třídy B (W247). Hovoří se také o novém voliči automatické převodovky, který má být minimalistický, aby uvolnil místo na středovém panelu, pro vytvoření nových odkládacích prostorů.

Přijde i elektrické MPV?

Technika bude navazovat na předchůdce, což znamená využití nejnovější evoluce platformy UKL s motorem vpředu napříč a pohonem přední nápravy. Nadále však bude rovněž k dispozici i pohon všech kol. Nabídka motorů tudíž bude startovat na 1,5litrovém benzinovém tříválci, počítá se ale i s dvoulitrovými čtyřválci, benzinovými i dieselovými. Portfolio pak opět obohatí i plug-in hybrid, respektive dokonce možná vícero takových verzí do zásuvky. Ostatně i konvenční deriváty by se mohly po vzoru větších BMW dočkat malého elektromotoru pro mildhybridní pohon, s možností jízdy s vypnutým spalovacím agregátem. Pravděpodobný je navíc i příchod čistě elektrického modelu, s možným označením BMW i2. Výrobce chce svým zákazníkům nabízet co nejširší portfolio pohonů, aby si mohli vybrat podle svých potřeb, což může znamenat i tuto možnost.

Druhá generace BMW 2 Active Tourer se představí během roku 2021. Prodej pak odstartuje někdy na přelomu letošního a příštího roku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *