Novinky

BMW Concept Touring Coupé: Krasavec pro kusovou výrobu

BMW při zahájení Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2023 představilo svoji novou designérskou studii. Jmenuje se BMW Concept Touring Coupé a jde o uzavřený dvoumístný vůz, vyvinutý pro kusovou výrobu. Auto navazuje na tradici někdejších klasických vozů BMW a prezentuje se jako symbol svobody na čtyřech kolech a radosti ze společného cestování.

Co se týče designu, nezapře vůz svůj technický základ, v podobě roadsteru Z4. BMW nicméně přepracovalo tradiční tvar karoserie sportovního vozu a dodal mu praktičtější karoserii typu Shooting Brake. Charakteristická je tak hlavně záď studie. Tvoří ji plynulý tvar střechy, jemně přecházející do zadních boků, což umocňuje šířku celé zadní části. Boční pohled zase odhaluje pro BMW typickou interpretaci proporcí karoserie Shooting Brake, s dlouhou kapotou, rovnou střechou a mohutnou zadní částí.

Uvnitř zase můžeme najít luxusní atmosféru tvořenou precizně zpracovanými koženými povrchy od italského výrobce Poltrona Frau. Výsledkem je luxusnější atmosféra než v sériové Z4. Prostor za sedadly pak poskytuje dostatek místa na uložení zavazadel, což v tomto případě vyplňují na zakázku vyrobená zavazadla z kožedělné dílny Schedoni v Modeně​.

Ručně vyráběné BMW Concept Touring Coupé spojuje koncepci karoserie opředenou tradicí s technikou puristického sportovního vozu moderní doby. Proporcemi a názvem připomíná BMW 328 Touring Coupé, které v roce 1940 vyhrálo vytrvalostní závod Mille Miglia. Funkčnost karoserie Shooting Brake je zase poklonou variantám BMW řady 02 z počátku 70. let, které měly v názvu pro odlišení od sedanů jméno „Touring“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *