Čerpací stanice Benzina čeká změna. Přejmenují se na Orlen

Benzina Orlen

Největší tuzemskou síť čerpacích stanic čeká zásadní změna. Čerpačky Benzina se nově přejmenují na Orlen, podle mateřské skupiny PKN Orlen z Polska. Prvních osm čerpacích stanic změní své jméno již do konce roku.

Nápis Benzina však z této tuzemské sítě nezmizí zcela, nadále bude doplňovat prvky Orlenu. Právě orlí loga polské skupiny se ale nově stanou dominantními, ať už na totemech s cenami nebo v samotném označení stanice. Orlen chce tímto krokem posílit globální image této nadnárodní skupiny. Jména stanic totiž sjednocuje ve všech zemích, v nichž působí. Vedle Polska, Litvy a České republiky jde také o Německo nebo Slovensko.

Benzina patří do skupiny PKN Orlen už od roku 2005. V roce 2018 se pak Orlen stal jediným vlastníkem tuzemského petrochemického holdingu Orlen Unipetrol, do kterého síť Benzina Orlen patří. Benzina dnes na českém trhu provozuje 421 čerpacích stanic. Z hlediska maloobchodního prodeje pohonných hmot tvoří asi čtvrtinu trhu, což z ní dělá lídra na trhu.

Orlen přitom zkoušel přejmenovat tuzemské benzinky již v minulosti. V roce 2011 se několik stanic Benziny přejmenovalo na Star a Orlen. Projekt se ale tehdy podle všeho moc nevydařil, protože k dalšímu přejmenování následně už nedošlo. Nyní zkusí Orlen použít svá loga na stanicích Benzina postupně, v rámci rekonstrukce jednotlivých čerpaček. Loga Benziny tudíž podél českých silnic ještě nějakou dobu uvidíme.

Národní podnik Benzina mimochodem vznikl 1. dubna 1958, při celostátní hospodářské reorganizaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *