Čerpací stanice Benzina čeká změna. Přejmenují se na Orlen

Největší tuzemskou síť čerpacích stanic čeká zásadní změna. Čerpačky Benzina se nově přejmenují na Orlen, podle mateřské skupiny PKN Orlen z Polska. Prvních osm čerpacích stanic změní své jméno již do konce roku.

Nápis Benzina však z této tuzemské sítě nezmizí zcela, nadále bude doplňovat prvky Orlenu. Právě orlí loga polské skupiny se ale nově stanou dominantními, ať už na totemech s cenami nebo v samotném označení stanice. Orlen chce tímto krokem posílit globální image této nadnárodní skupiny. Jména stanic totiž sjednocuje ve všech zemích, v nichž působí. Vedle Polska, Litvy a České republiky jde také o Německo nebo Slovensko.

Benzina patří do skupiny PKN Orlen už od roku 2005. V roce 2018 se pak Orlen stal jediným vlastníkem tuzemského petrochemického holdingu Orlen Unipetrol, do kterého síť Benzina Orlen patří. Benzina dnes na českém trhu provozuje 421 čerpacích stanic. Z hlediska maloobchodního prodeje pohonných hmot tvoří asi čtvrtinu trhu, což z ní dělá lídra na trhu.

Orlen přitom zkoušel přejmenovat tuzemské benzinky již v minulosti. V roce 2011 se několik stanic Benziny přejmenovalo na Star a Orlen. Projekt se ale tehdy podle všeho moc nevydařil, protože k dalšímu přejmenování následně už nedošlo. Nyní zkusí Orlen použít svá loga na stanicích Benzina postupně, v rámci rekonstrukce jednotlivých čerpaček. Loga Benziny tudíž podél českých silnic ještě nějakou dobu uvidíme.

Národní podnik Benzina mimochodem vznikl 1. dubna 1958, při celostátní hospodářské reorganizaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *