Ford Bronco přece jen míří do Evropy. Musíte ale spěchat

Ford na evropský trh přece jen uvede další americkou legendu, off-road Bronco, který se vyznačuje skvělou průchodností terénem a bude se dodávat výhradně s pohonem 4×4. Čtyřdveřové Bronco bude na vybraných evropských trzích s levostranným řízením k dispozici v přísně omezeném počtu kusů, a to od konce roku 2023. Dosud byl vůz na evropských trzích dostupný jen přes neoficiální dovozce.

„Po obrovském úspěchu nového Bronca v USA jsme nadšeni, že můžeme přinést jeho dobrodružného ducha i našim zákazníkům v Evropě,“ říká k uvedení Matthias Tonn, šéfkonstruktér divize Import Vehicles ve Ford of Europe. Neupřesnil však, kolik kusů na evropské trhy zamíří. Počet ale zřejmě ovlivní flotilové emise Fordu. Mluví se každopádně o plnotučném teréňáku Bronco, nikoliv o podobně stylizovaném SUV Bronco Sport.

Ford Bronco se na americký trh vrátil ve formě offroadu v roce 2021, doplnilo jej i SUV Bronco Sport. Nezaměnitelný design interiéru i exteriéru tohoto terénního auta čerpá inspiraci z mnoha směrů: od původního Bronca z roku 1966, robustních užitkových modelů řady F ze severoamerického trhu i od sportovního ducha Fordu Mustang. Výsledkem je terénní automobil s jedinečným stylem a skutečným smyslem pro dobrodružství.

Propracovaný pohon všech kol, terénní technika a třeba systém Trail Control a až sedm přepínatelných jízdních režimů vynesly Broncu přídomek „G.O.A.T“ (angl. koza, tedy zvíře proslulé schopností suverénního pohybu v příkrém terénu), složený ze slov „Goes Over Any Type of Terrain“ (zvládne terén jakéhokoliv druhu).

Terénní schopnosti zaručuje už základ v podobě ocelového žebřinového rámu se sedmi příčníky. Ten zároveň umožňuje použít velmi dlouhé zdvihy pérování, opět pro zajištění terénních vlastností.

DB

David Bureš je vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *