Hyundai a jeho SUV: Levný Bayon i velké Santa Fe

Hyundai Kona 2023

SUV jsou dnes velice populární kategorií, což je krásně vidět i na nabídce značky Hyundai. Korejský výrobce aktuálně na českém trhu prodává hned pět SUV a k tomu jeden crossover, což jsou navíc hodně různorodé modely. Pojďme si je představit:

Aktuální nabídka SUV Hyundai:

ModelPlusyMinusy
Hyundai BayonSlušný vnitřní prostor
Velkorysý kufr
Atraktivní ceny
Výrazný design nesedne každému
Slabý základní motor
Hyundai KonaVýrazný design
Různorodá nabídka motorizací
Aktuálně se čeká na příchod nové generace
Hyundai TucsonKomfortní podvozek
Prémiový feeling
Prostorný interiér
Spíše průměrná spotřeba
Hluk od kol
Hyundai Santa FeKomfortní podvozek
Bohatá výbava
Snadný přístup dozadu
Vyšší pořizovací cena
Průměrný zavazadelník
Těžkopádnější charakter
Hyundai NexoTichý pohon
Pohodlný podvozek
Prostorná kabina
Omezené možnosti tankování vodíku u nás
Průměrná dynamika
Hluk od kol

Nejmenším SUV v aktuální nabídce Hyundai je městský Bayon. Spíše než o ryzí SUV jde o crossover, který svým charakterem navazuje na někdejší MPV ix20. Cílí tudíž spíše na konzervativnější klientelu hledající cenově dostupné auto s levnou technikou. Na druhou stranu jeho design je více než výrazný.

Podobně velkým vozem je i Hyundai Kona. Ta se už včetně cen prezentovala na českém trhu v nové generaci, která je větší než předchůdce – právě pro výraznější odlišení od Bayonu. Opět tu bude čistě elektrická Kona Electric, dorazí však i full-hybrid a plug-in hybrid. Běžnou klientelu však osloví také klasické spalovací motory.

Dalším v nabídce SUV Hyundai je Tucson, který není potřeba blíže představovat. Auto vyráběné v Nošovicích patří dnes mezi nejžádanější vozy na českém trhu, obchodně se mu daří i v jiných částech Evropy. Aktuální generace láká na nezvyklý vzhled, podobně jako u předchůdce jsou plusem dostupné ceny. Zaujme i různorodá nabídka motorů, čítající klasické motory, mild-hybridy, full-hybrid i plug-in hybrid.

Rodinné zákazníky pak osloví velké SUV Hyundai Santa Fe. Také to se v roce 2023 dočká nové generace, která bude chtít být prémiovější než stávající provedení. To zaujme skvělým sladěním pohonů nebo komfortním podvozkem.

A co alternativní SUV?

Trochu stranou nabídky pak stojí model Hyundai Nexo. Jde totiž o SUV s vodíkovým pohonem, který se prezentuje spíše jako pionýr této techniky. Právě jeho pohon je tak jeho největší výhodou i nevýhodou; kvůli nedostatečné síti vodíkových stanic u nás. Jde každopádně o pohodlné SUV s prostornou kabinou.

Již brzy se navíc nabídka SUV Hyundai dále rozroste. Za dveřmi je totiž velké elektrické SUV IONIQ 7 chystané pro rok 2024. V hierarchii této rodiny se postaví nad crossover IONIQ 5 a fastback IONIQ 6.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *