Legendy 2023 na fotografiích: To nejlepší z přehlídky

Legendy 2023: Ferrari Daytona SP3

Automobilová slavnost Legendy je opět tady. Legendy 2023 opět poslední květnový víkend hostí Výstaviště Praha – Holešovice, kam se sjely stovky zajímavých automobilů, jak historické speciály, tak horké novinky. Byli jsme u toho a Legendy 2023 zažily na vlastní kůži. Stojí návštěva za to?

Jste-li automobilový fanoušek, tak nemá smysl váhat a okamžitě do Holešovic vyrazte. Kde jinde na jednom místě naleznete tolik zajímavých aut, jak historických, tak těch nejnovějších.

Jestliže Legendy 2023 se ve svých počátcích inspirovaly akcemi jako Festival rychlosti v Goodwoodu, platí to dodnes. Na Legendách už auta bohužel neuvidíte v pohybu jako kdysi, stále tu ale uvidíte spoustu zajímavého z minulých dekád. Navíc se z akce stala opravdu výstava pod širým nebem, a tak tu mnohé automobilky představují i horké novinky. Ford přivezl nejnovější generaci Mustangu, Hyundai tu představuje novou Konu a Škoda zase odhalila Enyaq v luxusním provedení Laurin & Klement.

Toyota zase akci využila k představení svého českého továrního týmu Toyota Gazoo Racing Czech, která bude bojovat na Rallye Dakar 2024. V jejích barvách pojede Tomáš Ouředníček a David Křípal, kteří se už těší na jízdu ve vyladěné Toyotě Hilux GR T1+. Cílem je samozřejmě primárně dojet, zkušená dvojice ale věří, že s tovární podporou mají větší šanci na hezké umístění než v minulosti.

Superauta na Legendách 2023

Pokud ale Legendy 2023 hodláte vyrazit, určitě vás nejvíce zajímavý supersporty, které se na letošním ročníku této automobilové slavnosti prezentují. A také letos to stojí za to! Osobním favoritem je pro mě Praga Bohemia, vždyť superauto české produkce nemáte šanci potkat každý den. Naživo tenhle nejen okruhový speciál vypadá vážně skvěle a ostrým vzhledem si nezadá s tím nejlepším třeba z italské provenience. Tak je dechberoucí!

A co víc, abyste viděli Pragu Bohemia, nemusíte si vystát frontu do jednoho z vnitřních pavilonů, kde se prezentují ty největší unikáty výstavy. I kvůli tomu je vstup do těchto pavilonů regulován, abyste si pohled na tyto unikáty dostatečně v klidu vychutnali.

Nosným tématem Legend 2023 jsou německé hvězdy, kterým je věnován jeden z vnitřních pavilonů. Spatřit tu můžete mimo jiné Mercedes-AMG GT Black Series. Pokud jste ale spíše fanoušci italských superaut, nadšeni budete ze soudního Ferrari pavilonu, kde mimo jiné spatříte fantasticky vypadající Ferrari Daytona SP3. O kus dále je pak i pavilon supersportů, který je věnován tomu nejlepšímu ze světa superaut, jako je Pagani Huayra nebo Lamborghini Huracán STO.

Na Legendách je toho zkrátka mnoho k vidění, a tak pokud si chcete vychutnat opravdu každé zákoutí, vyhraďte si na akci klidně celý den. Litovat nebudete! Navíc je tu i dostatek stánků s občerstvením, a tak si pochutnáte.

Legendy 2023: Základní informace

  • Termín konání: 27. až 28. května 2023
  • Místo konání: Výstaviště Praha – Holešovice (adresa Výstaviště 67, Praha 7 Holešovice)
  • Vstupné: základní: 600 Kč, studenti 15+ let, senioři 65+, držitelé průkazu ZTP: 300 Kč, děti 6-15 let: 100 Kč

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *