Legendy 2023 už tento víkend! Ceny, vstupenky a další info

Legendy 2023: Pavilon Ferrari

Automobilová slavnost Legendy se stala již tradiční součástí kalendáře českých automobilových výstav. Vrátila se po dvouleté pauze způsobené pandemií koronaviru a chystá se i na další ročníky. Pořadatelé tak již chystají Legendy 2023. Kdy a kde se nadcházející ročník oblíbené motoristické přehlídky bude konat? A co od něj očekávat?

Legendy 2023 se opět budou konat koncem května. V kalendáři si tak zapište termín 27. až 28. května 2023. Také místo konání je už tradiční, i v roce 2023 Legendy bude hostit pražské výstaviště v Holešovicích. Na ploše více než 180.000 m2 má být prezentováno přes 1.000 aut.

Legendy 2023: Fotografie

Vstupenky

Vstupenky již lze koupit prostřednictvím webových stránek akce. Základní vstupné činí 600 Kč, zlevněné pro studenty od 15 let, seniory a držitele průkazu ZTP přijde na 300 Kč, zatímco za děti od 6 do 15 let zaplatíte 100 Kč.

Legendy 2023: Vystavená auta

Co se týče vystavených automobilů, na konkrétní exponáty si ještě počkáme. Hlavní téma ročníku 2023 nicméně zní „Německé hvězdy! – přehlídka německých značek“. To naznačuje, že se tudíž můžeme těšit hlavně na vozy značek Mercedes-Benz či Porsche. Potvrzeny jsou též vozy značek Audi, BMW, Opel nebo Trabant.

Jako obvykle ale na Legendách budou vystaveny i vozy dalších značkových klubů a jiné speciality. Opět se počítá s Pavilonem supersportů s 45 vystavenými specialitami, jehož partnerem je prodejce supersportů Advantage Cars. Ten na Legendách 2023 plánuje vystavovat vozy značek Lamborghini, Aston Martin nebo Mercedes-Benz. Potvrzena je také prezentace českého supersportu Praga Bohemia nebo nového Mercedesu-AMG C 63 S E Performance.

Těšit se ale můžeme i na novinky mainstreamových značek. Hyundai na Legendách představí novou Konu nebo futuristický koncept N Vision 74.

Legendy 2022: očekávané české premiéry

ZnačkaModel
FordMustang
HyundaiKona, N Vision 74
Mercedes-BenzAMG C 63, E, EQE SUV, EQT
ŠkodaEnyaq Laurin & Klement

Osobnosti a program

Součástí programu budou opět také besedy se známými osobnostmi ze světa motorsportu. Legendy 2023 mají navštívit závodníci Vojtěch Štajf, Erik Cais, Ondřej Klymčiw nebo Jan Černý. Chybět nebudou ani Števo Eisele a Josef Král, moderátoři projektu EisKing pro fanoušky Formule 1. Automobilové novináře pak zastoupí Ondřej Hrubeš (alias Hrubis), Martin Machala nebo Jan Červenka.

Automobilová show Legendy: Historie

Motoristická přehlídka Legendy se poprvé konala v roce 2013. Inspirovala se akcemi, jako je Festival rychlosti v Goodwoodu, kdy hodlala prezentovat sportovní či závodní automobily jak staticky, tak v pohybu. První ročníky se konaly v prostorech Bohnické léčebny. V roce 2018 se akce přesunula do prostor Výstaviště Praha – Holešovice, kde se koná dodnes.

Fotky z předchozích ročníků:

Legendy 2023: Základní informace

  • Termín konání: 27. až 28. května 2023
  • Místo konání: Výstaviště Praha – Holešovice (adresa Výstaviště 67, Praha 7 Holešovice)
  • Vstupné: základní: 600 Kč, studenti 15+ let, senioři 65+, držitelé průkazu ZTP: 300 Kč, děti 6-15 let: 100 Kč

Připomeňte si:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *