Legendy 2023 se rýsují. Opět se těšme v květnu

Automobilová slavnost Legendy se stala již tradiční součástí kalendáře českých automobilových výstav. Vrátila se po dvouleté pauze způsobené pandemií koronaviru a chystá se i na další ročníky. Pořadatelé tak již chystají Legendy 2023. Kdy a kde se nadcházející ročník oblíbené přehlídky bude konat? A co od něj očekávat?

Legendy 2023 se opět budou konat koncem května. V kalendáři si tak zapište termín 27. až 28. května 2023. Také místo konání je už tradiční, i v roce 2023 Legendy bude hostit pražské výstaviště v Holešovicích.

Vstupenky již lze koupit prostřednictvím voucheru, a to po kontaktování na e-mail info@legendy.cz. Oficiální prodej pak bude spuštěn v průběhu roku 2023.

Co se týče vystavených automobilů, na konkrétní exponáty si ještě počkáme. Hlavní téma ročníku 2023 nicméně zní „Německé hvězdy! – přehlídka německých značek“. To naznačuje, že se tudíž můžeme těšit hlavně na vozy značek Mercedes-Benz či Porsche. Potvrzeny jsou též vozy značek Audi, BMW, Opel nebo Trabant.

Jako obvykle ale na Legendách budou vystaveny i vozy dalších značkových klubů a jiné speciality. Opět se počítá s Pavilonem supersportů, jehož partnerem je prodejce supersportů Advantage Cars. Ten na Legendách 2023 plánuje vystavovat vozy značek Lamborghini, Aston Martin nebo Mercedes-Benz. Potvrzena je také prezentace českého supersportu Praga Bohemia.

Součástí budou opět také besedy se známými osobnostmi ze světa motorsportu. Legendy 2023 mají navštívit Martin Macík, Ondřej Klymčiw nebo Jan Černý.

Automobilová show Legendy: Historie

Motoristická přehlídka Legendy se poprvé konala v roce 2013. Inspirovala se akcemi, jako je Festival rychlosti v Goodwoodu, kdy hodlala prezentovat sportovní či závodní automobily jak staticky, tak v pohybu. První ročníky se konaly v prostorech Bohnické léčebny. V roce 2018 se akce přesunula do prostor Výstaviště Praha – Holešovice.

Fotky z předchozích ročníků:

Legendy 2023: Základní informace

  • Termín konání: 27. až 28. května 2023
  • Místo konání: Výstavišti Praha – Holešovice (adresa Výstaviště 67, Praha 7 Holešovice)

Připomeňte si:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *