Video: Takové byly první Legendy v roce 2013

Automobilová slavnost Legendy se letos vrací na scénu, po dvouleté pauze způsobené pandemií koronaviru se tato autoshow bude v roce 2022 opět konat. Letošní ročník akce Legendy 2022 je naplánován na poslední květnový víkend, konat se budou v sobotu 28. května a neděli 29. května, v areálu výstaviště Praha – Holešovice. V době příprav si tak ve videu připomeňme, jak vypadaly vůbec první Legendy, konané v roce 2013:

Motoristická přehlídka Legendy se inspirovala akcemi, jako je Festival rychlosti v Goodwoodu, kdy hodlala prezentovat sportovní či závodní automobily jak staticky, tak v pohybu. První ročníky se konaly v prostorech Bohnické léčebny. V roce 2018 se akce přesunula do prostor Výstaviště Praha – Holešovice.

Už první ročník v roce 2013 přivítal velice zajímavé vozy, jako byl TVR Tuscan, Fisker Karma nebo Lancia 37. Vystaveno bylo více než 50 vozů, od veteránů až po současné supersporty. Z automobilových osobností nechyběli Břetislav Enge, Ladislav Křeček, Petr Bold, Václav Pech a Vojtěch Štajf.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *