Novinky

Herbert Diess končí jako šéf Volkswagenu, nahradí ho Oliver Blume

Z Wolfsburgu dorazily hodně překvapivé zprávy. Herbert Diess náhle končí v pozici šéfa Volkswagenu. Ve funkci předsedy představenstva koncernu Volkswagen Group ho nahradí dosavadní šéf Porsche, Oliver Blume.

O konci Diesse ve funkci se v minulosti spekulovalo několikrát, svoji pozici si ale vždy dokázal udržet. Kritizován byl za přílišné zdůrazňování elektromobility, v jistých kruzích byl ale za to chválen. Jeho strategii navíc dlouho schvalovala i dozorčí rada koncernu.

Nyní ale Diess náhle končí a vlastně bez zřetelných důvodů. Volkswagen pouze vydal tiskovou zprávu, že Diess ve funkci končí po vzájemné dohodě, a to k 1. září 2022. Diessovi následně bylo poděkováno za inovativní myšlenky, revizi produktové nabídky a nastartování elektrické expanze. Podle smlouvy měl přitom koncernu šéfovat do roku 2025.

Čtyři roky v čele VW

Na nejvyšším postu koncernu VW Group Diess nicméně nakonec vydržel jen čtyři roky, od roku 2018, kdy nahradil nevýrazného Matthiase Müllera. Předtím krátce šéfoval jen značce Volkswagen, kam nastoupil v létě 2015 po letech strávených u BMW, a to jen krátce před vypuknutím skandálu Dieselgate. V koncernu nicméně má podle zákulisních informací zůstat jakožto poradce. Konec ve vedení přitom může souviset s tím, že se Volkswagenu stále nedaří dohnat Teslu na poli elektroaut, jak se usilovně snaží.

To Oliver Blume Porsche šéfuje už sedm let. Tuto pozici si přitom uchová i jakožto nový předseda představenstva koncernu, tedy minimálně prozatím. I on je považován za propagátora elektromobility, však pod jeho vedením Porsche nabídlo Taycan, dnes velice žádaný elektrovůz. Podle dozorčí rady, je právě on dnes vhodnou osobou pro další směřování Volkswagenu. Ostatně Blume byl v souvislosti s možným nahrazením Diesse spojován už v minulosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *