Honda má nového partnera pro elektrovozy, firmu Sony

Sony Vision-S 01 2020

Technologická firmy Sony dala již dříve najevo, že zvažuje výrobu automobilů, když už v roce 2020 představila na tehdejší výstavě elektroniky CES koncept elektřinou poháněného vozu, nazvaný Vision-S. Letos pak na CESu následoval druhý koncept, SUV Vision -S 02. Nyní společnost udělala další krok k realizaci takového plánu, navázala partnerství s automobilkou Honda, právě pro oblast elektromobilů.

Japonské firmy Honda a Sony totiž podepsaly memorandum o porozumění, které nastiňuje jejich záměr založit společný podnik, jehož prostřednictvím plánují společně vyvíjet a prodávat elektřinou poháněné vozy. Pro ně chtějí rovněž společně poskytovat různé služby mobility.

Na trh v roce 2025

Memorandum o porozumění je prvním krokem k navázání případné spolupráce. Obě strany nyní budou pokračovat v jednáních směřujících k provedení různých definitivních závazných dohod, včetně dohody o společném rozvoji a dohody o společném podniku. Zdá se však, že Sony a Honda s navázáním dohody a vzniku aliance skutečně počítají. Nový společný podnik by totiž měl vzniknout již během roku 2022.

Elektrovozy nového subjektu by se pak na trh měly dostat v roce 2025. Nový podnik přitom podle dosavadních plánů nebude budovat vlastní výrobní centrum. O produkci jeho aut se mají postarat továrny Hondy.

Případná aliance si klade za cíl spojit schopnosti automobilky Honda v oblasti rozvoje mobility, technologie výroby karoserií vozidel a zkušenosti s řízením poprodejního servisu získané po mnoho let s odbornými znalostmi společnosti Sony ve vývoji a aplikaci zobrazovacích, snímacích, telekomunikačních, síťových a zábavních technologií. Výsledkem spolupráce má být nová generace mobility a služeb, které jsou úzce propojeny s uživateli a prostředím a nadále se vyvíjejí.

Pro Hondu to přitom může být již další partnerství v oblasti elektromobility. Na severoamerickém trhu spolupracuje s automobilkou General Motors, na vývoji elektroaut.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *