Kia Sorento v nové generaci! Sebejistější novinka dorazí i jako hybrid

Kia Sorento 2020

Kia představuje populární SUV Sorento ve své nové, již čtvrté generaci. Jde přitom o opravdovou novinku, kompletně se změnil jak design, tak technika v útrobách. Auto poprvé uvidíme na letošním ženevském autosalonu.

Ještě před výstavní premiérou Kia odhaluje první fotografie nového Sorenta. Ty dokazují, že novinka na rozdíl od oblého předchůdce vsadí na více hran. Sám výrobce hovoří o sebevědomějším postoji. Design vznikal spoluprací hned tří stylistických center Kie, v Koreji, Evropě a Severní Americe, i kvůli tomu, že Sorento je globální model.

Vpředu najdeme nově pojatou masku, tzv. tygří nos, která je širší a velkorysejší. Doplňují ji nové světlomety s diodami denního svícení připomínajícími tygří oči. Boční silueta se pak změnila tak, aby auto vypadalo delší. Kabina se posunula vzad, A sloupky jsou o 30 mm posunuté dozadu, což prodloužilo kapotu.

Bližší podrobnosti o technice v útrobách neznáme. Víme jen to, že základem bude zcela nová platforma, která chce posunout měřítka z hlediska prostoru, praktičnosti, hospodárnosti a kvality. Jistotou je pak příchod hybridní a plug-in hybridní verze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *