Novinky

Mazda opět vylepšuje CX-5. Pro rok 2020 se dočkala vypínání válců

Mazda pokračuje ve vylepšování modelu CX-5. Ten se od představení druhé generace (s interním označením KF) v roce 2017 pravidelně dočkává inovací, aby v nabitém segmentu SUV byla konkurenceschopnější.

Pro rok 2020 je novinkou vypínání poloviny válců pro benzinový čtyřválec 2.0 Skyactiv-G o výkonu 121 kW v kombinaci s šestistupňovou manuální převodovkou. Důvodem je samozřejmě snaha o snížení normovaných emisí oxidu uhličitého. V kombinovaném cyklu dle metodiky WLTP jsou díky zakomponování vypínání dvou válců nižší o osm gramů CO2 na ujetý kilometr.

Mimo to se Mazda CX-5 2020 dočkala přepracované obrazovky multimediálního systému, díky čemuž má být navigace lépe na očích. Nové těsnící materiály zase pomůžou odhlučnění kabiny a tím i vyššímu komfortu při jízdě.

Mazda CX-5 KF je po příchodu na trh pravidelně vylepšována. V roce 2018 se dočkala širší bezpečnostní výbavy nebo silnějšího turbodieselu. Loni zase došlo k úpravám na podvozku pro ještě lepší jízdní vlastnosti nebo přepracování panelu klimatizace.

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *