Novinky

Nový Citroën C4 je tu. Z hatchbacku elektrickým crossoverem

Citroën konečně odhalil podobu dlouho avizované nové generace kompaktního modelu C4. Z typického hatchbacku se stal automobil s prvky crossoveru, díky zvýšené karoserii. Navíc nově zvládne být elektromobilem, díky odvozené verzi ë-C4. Automobil v nabídce značky nahradí jak někdejší C4, tak C4 Cactus.

I přes zvýšenou stavbu automobilka novinku nadále nazývá hatchbackem. Tvrdí jen, že koncepci osobitého auta přizpůsobila dnešnímu světu. Nová C4 sází na avantgardní design, jak jsme od Citroënu zvyklí. Neobvyklá jsou hlavně koncová světla, ta přední rozdělená se zase inspirovala u loňské studie 19_19. Interiér je minimalistický, s vysoko usazenou obrazovkou multimediálního systému.

Vedle avantgardního stylu je pro Citroën typický také komfort, na něž nezapomene ani nová C4. Těšit se můžeme jak na komfortní sedačky, tak na podvozek s tlumiči s progresivními hydraulickými dorazy.

Technický základ poskytla platforma CMP, primárně určená pro malé automobily. Citroën ji ale použil i pro kompakt, což mu umožnilo nabídnout čistě elektrické provedení ë-C4. Technická data ještě nebyla zveřejněna, očekáváme ale výkon 100 kW jako v Peugeotu e-208, s nímž vůz sdílí svoji architekturu. Vedle elektrické verze ale samozřejmě budou k dispozici také konvenční varianty. Očekáváme nabídnutí benzinového tříválce 1.2 PureTech a turbodieselu 1.5 BlueHDi.

Prodej nové generace Citroënu C4 odstartuje ještě letos. Bližší informace o novince se pak máme dočkat 30. června.

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *