Nový Opel Mokka oficiálně. Nejprve jako elektromobil

Opel Mokka-e 2020

Opel Mokka oficiálně debutuje ve své druhé generaci. Přišla o přídomek X v názvu, sází na výrazný vzhled a nabídku rozšíří o čistě elektrickou verzi. Ta se dokonce má začít prodávat jako první. Nový Opel Mokka bude možné objednávat na konci léta 2020, první zákazníci se jej však dočkají až na začátku roku 2021.

Nová generace malého SUV sází na zcela nový styl, navržený týmem Marka Adamse, který je inspirovaný konceptem GT X Experimental. Hlavním motivem je nově řešená příď, které automobilka říká Opel Vizor. Řešení s charakteristickým grafickým podpisem světel (standardně LED, za příplatek LED Matrix) se v následujících letech rozšíří i do dalších modelů značky. Podobný motiv se přitom opakuje také uvnitř, kde se objevují dvě obrazovky s úhlopříčkou až 10″, respektive 12″.

Základem je podle očekávání platforma CMP vyvinutá Skupinou PSA pro potřeby malých automobilů. V případě Mokky umožnila mezigeneračně snížit hmotnost vozu až o 120 kg a nabídnout elektrickou variantu. Navzdory trendům je pak novinka o 125 mm kratší než první generace Mokky, navzdory o dva milimetry delšímu rozvoru.

Bližší informace o nabídce motorů budou teprve zveřejněny. Zatím víme jen to, že elektrická Mokka-e využije elektromotor o výkonu 100 kW a točivém momentu 260 N.m, který bude čerpat svoji energii z baterií o kapacitě 50 kWh. Technika je tudíž sdílena třeba s Peugeotem e-2008. Podle metodiky WLTP Mokka-e ujede až 322 kilometrů bez nutnosti nabíjet. Nový Opel Mokka ale jistě bude dostupný i s 1,2litrovým benzinovým tříválcem a vznětovou patnáctistovkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *