Nový Ford Kuga přichází na český trh. Vyzdvihuje hybridní pohon

Ford Kuga 2020

Ford Kuga je tu v nové generaci. Poprvé jsme ho viděli už loni, na český trh však oficiálně vstupuje až na jaře 2020. Třetí generace populárního SUV jinde ve světě známého jako Escape sází na hybridní pohon, Ford dokonce novou Kugu nazývá nejdůsledněji elektrifikovaným modelem ve své historii.

K dispozici budou hned tři typy hybridního pohonu. Mildhybrid postupně doplní rovněž full-hybrid a plug-in hybrid s možností dobití ze zásuvky. Stále tu však budou i konvenční varianty, v podobě benzinového 1.5 EcoBoost a turbodieselů 1.5 EcoBlue a 2.0 EcoBlue.

Základem je nová flexibilní platforma, která mezigeneračně snížila hmotnost srovnatelných variant až o 80 kilogramů. Zároveň je však karoserie o 10 % tužší. Navíc je Ford Kuga 2020 o 44 mm širší a o 89 mm delší než dosavadní model.

České ceny začínají na částce 740.900 korun za 1.5 EcoBoost (88 kW) v kombinaci s šestistupňovým manuálem. Standardní výbava Trend přitom zahrnuje 17″ ocelová kola, multimediální systém včetně navigace, manuální klimatizaci, diodové světlomety, tempomat nebo parkovací senzory vpředu a vzadu. Zaváděcí nabídka pak umí základní cenu Fordu Kuga 2020 snížit až na 599.900 korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *