Nový VW Multivan T7 zná první cenu. Kolik za něj dáte?

Volkswagen Multivan T7 2021

Volkswagen zahajuje předprodej zbrusu nové generace oblíbeného modelu Multivan a spolu s tím odhaluje i její první cenu. Za nový Multivan T7 v základu dáte 1.202.103 Kč včetně DPH. Oznámil to Jan Hurt, jednatel společnosti Porsche Česká republika, oficiálního dovozce vozů Volkswagen.

Bližší informace o základní výbavě zatím nebyly zveřejněny. V základu nicméně Multivan T7 pohání zážehový čtyřválec 1.5 TSI o výkonu 100 kW. Vedle něj je dostupná také silnější verze se 2.0 TSI (150 kW), stejně jako plug-in hybrid s kombinovaným výkonem 160 kW. Na jaře 2022 pak bude nabídka doplněna také o turbodiesel 2.0 TDI o výkonu 110 kW.

Hned od počátku je nová generace Multivanu dostupná v obou délkových provedeních, jak v základní s 4.973 mm, tak prodloužené s délkou 5.173 mm. Rozdílem obou variant je zadní převis, prodloužené u dlouhého Multivanu o 200 mm.

Nový Volkswagen Multivan T7 se od předchůdce zásadně liší. Přiblížil se totiž klasickým MPV, když místo užitkového základu sdíleného s dodávkou Transporter v útrobách najdeme architekturu MQB známou z osobních vozů značky. Sám výrobce vůz nazývá jako MUV, multifunkční užitkové vozidlo. „Uvedení na trh v České republice bude následovat začátkem příštího roku,“ doplňuje k příchodu novinky Jakub Šebesta, ředitel značky Volkswagen Užitkové vozy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *