Český trh

Policie dostane nový Land Rover Defender. Dodá ho Dajbych

Aktuální Land Rover Defender míří do služby Policie ČR. Společnost Dajbych vyhrála výběrové řízení na dodávku 30 kusů terénních vozidel, kterými budou právě upravené Defendery z dílny této tuzemské firmy. Budou vypadat jako prototyp speciálu pro bezpečnostní složky, který se prezentuje na přiložených fotografiích.

Vozidlo z přiložených fotografií vzniklo jako demonstrátor dalším složkám a institucím, pro které by mohlo být ideálním terénním autem pro jejich vozový park. Při jeho stavbě byl kladen důraz na jednoduchost, praktické využití a terénní vlastnosti. Jde vlastně o specifikaci se vším důležitým, která je výchozím základem a konečný uživatel jej může doplnit pro své specifické potřeby.

Speciální výbava

Představený policejní/vojenský Land Rover Defender disponuje třílitrovým šestiválcovým dieselem s výkonem 147 kW a točivým momentem 500 Nm. Je ve výbavě Standard, specialisté Dajbych jej však doplnili o řadu úprav. Má tak terénní pneumatiky Cooper AT na plechových discích, naviják Warn Zeon 10-S 4 500 Kg se syntetickým lanem zabudovaný do nárazníku, zvýšené sání nebo masivní tažná oka. Dále je tu střešní nosič, výsuvný žebřík nebo vnější boční nosič vybavení. Samozřejmě nechybí ani majáky nebo specifická zelená barva, tvořená polepem fólií.

Třicítka vozů dodaných pro českou policii bude v takřka shodné specifikaci. Pod kapotou však budou mít silnější turbodiesel D300 s výkonem 221 kW a bohatší výbavu. Dajbych třicítku automobilů dodá do roku 2023, vyjdou na 65,4 milionu korun včetně DPH.

Podstatným faktorem pro zavedení do výzbroje je původ automobilu. Vyrábí se ve slovenské Nitře, veškeré úpravy pak kompletně probíhají u české společnosti Dajbych, případně u jejích českých partnerů. To nahrává nejen například snadné logistice, bezpečnosti dodávek, ale také avizované možnosti společných nákupů pro české a slovenské ozbrojené síly a bezpečnostní složky ve formátu vláda-vláda.

Společnost Dajbych už delší dobu dodává terénní vozy pro bezpečnostní složky. V řadách Policie ČR i Vojenské policie tak slouží třeba upravený Land Rover Discovery. Hasiči zase mají speciální šestikolovou Toyotu Hilux 6×6 pro hašení elektromobilů v podzemních garážích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *