Novinky

Škoda Octavia přichází ve verzi Sportline. Nabídne širokou nabídku motorů

Škoda rozšiřuje paletu modelu Octavia o dynamicky laděnou verzi Sportline, která spadá mezi výbavový stupeň Style a vrcholnou sportovní verzi RS. Model Octavia Sportline lze pořídit v obou karosářských variantách a s širokou nabídkou motorů, včetně plug-in hybridu nebo provedení na CNG.

Exteriér novinky je charakteristický černými prvky, známými z verzí Sportline ostatních modelových řad značky Škoda. Černou lesklou barvu využívají specifický přední spoiler, pro vozy Škoda typický rámeček přední masky nebo nápis na dveřích zavazadlového prostoru. Liftback navíc na pátých dveřích nese i černý lesklý spoiler. Na zadním difuzoru rovněž v černé lesklé barvě je pak zřetelným prvkem chromovaná lišta. Standardem jsou černá 17″ kola Pulsar z lehkých slitin. Objednat lze ale i osmnáctky nebo devatenáctky.

Interiér modelu Škoda Octavia Sportline vychází z výbavového stupně Style a jeho součástí je látkový potah přístrojové desky a dekorační lišta Piano Black. Sportovní sedadla mají integrované hlavové opěrky a jsou potažena prodyšným čalouněním ThermoFlux. Multifunkční volant pak zdobí plaketka Sportline.

Výkon nabízených motorů se pak pohybuje v rozmezí od 85 kW do 150 kW. Zážehový motor 1.5 TSI (110 kW) lze na přání objednat se sedmistupňovou DSG automatickou převodovkou a mildhybridním ústrojím, zatímco motor 2.0 TSI o výkonu 140 kW a s automatickou převodovkou DSG je dostupný s pohonem všech kol. Výkon vozu s plug-in hybridním pohonem činí 150 kW; G-Tec s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG) disponuje 96 kW. Turbodiesely 2.0 TDI nabízejí výkon 85 kW nebo 110 kW. Slabší derivát lze na přání vybavit automatickou převodovkou DSG, stejně jako silnější verzi s výkonem 110 kW, kterou je navíc možné objednat s pohonem všech kol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *