Sébastien Ogier si vyzkouší hyperauto Toyota. Znamená to jeho vstup do Le Mans?

Sébastien Ogier a Toyota GR010 Hybrid

Sébastien Ogier je jakožto sedminásobný šampion WRC jeden z nejlepších rallye jezdců historie tohoto šampionátu. Letošní sezona je však pro něj de facto poslední, Ogier ukončuje svoji rallye kariéru, a tak v roce 2022 ve WRC pojede jen ve vybraných soutěžích. To však neznamená, že by Sébastien Ogier definitivně končil svoji závodní kariéru. Rýsuje se totiž jeho účast v závodě 24 hodin v Le Mans.

Toyota, v jejíchž barvách Ogier dnes soutěží ve WRC, totiž oznámila, že si francouzský pilot vyzkouší závodní speciál GR010 Hybrid Hypercar pro Le Mans přímo na závodní trati. V listopadu se totiž zúčastní testu nováčků vytrvalostního šampionátu WEC na okruhu v Bahrajnu. Ten následuje po sérii jízd na simulátoru, což nahrává tomu, že Ogiera na startu 24 hodin v Le Mans jednou opravdu uvidíme. A proč ne zrovna už v roce 2022…

Le Mans jako Ogierův sen

I sám Ogier v minulosti několikrát zopakoval, že 24 hodin v Le Mans je něco, co by rád vyzkoušel. Nyní se taková účast rýsuje, a to klidně hned ve voze, který by mohl bojovat o celkové vítězství v závodě. Zatím však nic konkrétního není. „Jak každý ví, je mým snem v budoucnu závodit ve vytrvalostních závodech a test v Bahrajnu je důležité, abych se dozvěděl více o autě a o své vlastní úrovni. Je to pro mě velká výzva a tvrdě pracuji, abych byl na Bahrajn připraven, ale moc se na to těším,“ říká jen sám sedmatřicetiletý pilot.

V Bahrajnu na Ogiera mimochodem čeká dvouhodinové dopolední jezdění a tříhodinové odpolední jezdění, které se odehraje v neděli 7. listopadu. Při jízdách bude chtít závodník využít svých zkušeností nabitých z jízd na simulátoru Toyoty v německém Kolíně nad Rýnem, kde si GR010 Hybrid virtuálně zkoušel právě na bahrajnské trati. Už loni si přitom Ogier vyzkoušel na simulátoru TS050 Hybrid, který předcházel letošnímu speciálu přizpůsobenému novým pravidlům nové závodní kategorie Hypercar. Teď se ukáže, zda své zkušenosti dokáže převést do praxe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *