Škoda Enyaq Coupé iV za rohem. Design prozrazuje skica

Škoda Enyaq Coupé iV teaser

Automobilka Škoda Auto zahájí rok 2022 ve velkém stylu. Na 31. ledna 2022 si totiž připravila premiéru nové karosářské verze Škody Enyaq iV, kterou bude SUV-kupé. Už před svojí premiérou však Škoda Enyaq Coupé iV odhalila množství svých detailů. Automobilka totiž její příchod avizovala už dávno před odhalením. Co už o této novince víme?

Škoda Enyaq Coupé iV se od výchozího provedení bude lišit především svojí karoserií, jejíž tvar se bude lišit od B-sloupků směrem dozadu. Novinka bude svojí siluetou evokovat vozy kupé, byť si zachová dva páry bočních dveří. Střešní linie novinky se od B-sloupků mírně svažuje směrem dozadu a přechází do zadních dveří s ostře lomenou hranou. Poprvé toto řešení naznačil koncept Škoda Vision iV z roku 2019.

Jak bude vůz vypadat po oficiálních snímcích zamaskovaných prototypů prozradila v lednu zveřejněná designérská skica. Ta přesně ukázala přepracovaný tvar střechy.

I přes sportovnější tvary si přitom Enyaq Coupé iV má uchovat praktičnost, zavazadelník s avizovaným objemem 570 litrů bude jen o nějakých 15 litrů menší než u výchozího derivátu. Interiér pak bude shodně koncipovaný jako u výchozího Enyaqu iV. Novinka však standardně nabídne panoramatickou skleněnou střechu.

Delší i vyšší

Paradoxně bude vůz o milimetr vyšší než již prodávané SUV, přesto nabídne lepší aerodynamiku. Sama automobilka mluví o součiniteli odporu vzduchu s hodnotou cx=0,234, která má být nejlepší ve daném segmentu. To pomůže dojezdu vozu, který má být podle dřívějších zpráv až o nějakých 15 km vyšší, pokud se tedy bavíme o normovaném cyklu. Enyaq Coupé iV bude také o čtyři milimetry delší než dosud prodávané SUV, šířka a rozvor naopak zůstaly zachovány.

Technický základ samozřejmě dodala platforma MEB vyvinutá pro potřeby elektromobilů. V tomto případě je dostupný i pohon všech kol nebo adaptivní tlumiče.

S výchozím Enyaqem iV se má shodovat také paleta dostupných variant. Provedení 60 vsadí na baterie s využitelnou kapacitou 58 kW a zadní elektromotor s výkonem 132 kW. Model 80 má 77kWh baterie a elektromotor o výkonu 150 kW a konečně 80X je čtyřkolka se 77kWh akumulátorem a dvojicí elektromotorů pro pohon všech kol a kombinovaný výkon 195 kW.

Škoda Enyaq Coupé iV: Základní technická data

  • Délka x šířka x výška x rozvor: 4653 x 1879 x 1617 x 2765 mm
  • Objem zavazadlového prostoru: 570 litrů
  • Výroba: 2022- (Mladá Boleslav, Česká republika)

(Vydáno 17. prosince 2021 7:59, aktualizováno 11. ledna 2022 9:41)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *