Suzuki Across přichází na český trh. Exkluzivně ve 13 kusech

Suzuki Across 2021

Suzuki na český trh uvádí napjatě očekávaný model Across, SUV s plug-in hybridním pohonem, které je přeznačkovanou verzí Toyoty RAV4. Automobil na trh vstupuje v jediném stupni výbavy, který přijde na 1.399.900 Kč. První zákazníci si ho mohou pořídit už nyní, přičemž v rámci exkluzivního předprodeje míří do Česka jen 13 kusů tohoto vozu. Standardní zahájení prodeje se očekává až v druhé polovině roku 2021.

Across je nejen prvním plug-in hybridem značky, ale také vůbec nejvýkonnější a největší model v historii Suzuki. Je dlouhý 4.635 mm, přičemž o jeho pohon se stará kombinace atmosférického čtyřválce o objemu 2,5 litru a hned dvou elektromotorů o celkovém výkonu 226 kW. Spalovací motor sám o sobě poskytuje 136 kW a 227 N.m, elektromotory pak nabízejí 134 kW a 270 N.m (ten přední), respektive 40 kW a 121 N.m (zadní). Baterie s kapacitou 18,1 kWh umožňují na jedno nabití ujet až 75 km bez nutnosti spouštět spalovací motor.

Výbava je přitom bohatá. Aktuálně nabízený stupeň Elegance zahrnuje mimo jiné vyhřívání předních i zadních sedadel a volantu, elektricky nastavitelná sedadla s koženým čalouněním, parkovací senzory vzadu i vpředu, doplněné o parkovací kameru, LED světlomety, adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go nebo sledování mrtvých úhlů.

Suzuki Across vznikl v rámci spolupráce této japonské automobilky s Toyotou. Pomáhá snížit flotilové emise značky v Evropě, čemuž pomůže i další takto vzniklý model. Do prodeje se chystá také kompaktní kombi Suzuki Swace, alias Toyota Corolla Touring Sports.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *