Český trh

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2021 startuje. Hosty budou opět vozit BMW

Partnerství BMW a Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary (KVIFF) pokračuje i v letošním roce. Mnichovská automobilka tak opět pořadatelům dodá své vozy, tentokrát půjde o flotilu takřka 80 automobilů. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary se v roce 2021 kvůli pandemii koronaviru nekoná v tradičním termínu na začátku července, ale až nyní, od 20. do 28. srpna.

BMW svůj titul Oficiální vůz festivalu bere velmi vážně, a tak prestižnímu charakteru festivalu odpovídá také volba vozů. Ve flotile proto hrají prim různé modely vlajkové řady 7 včetně plug-in hybridního modelu 745Le xDrive nebo dvanáctiválcového M760Li xDrive. Nechybějí ale ani SUV, a to průřez modelů od X3, přes X5 až po vrcholnou X7. Komfort svým posádkám poskytnou ale také řada 6 Gran Turismo nebo řada 5, v podobě sedanu i kombi Touring. K dispozici bude rovněž několik osmiválcových modelů M850i xDrive.

Tyto vozy budou zajišťovat nejen dopravu hostů mezi Prahou a Karlovými Vary, ale budou také 20. srpna od 16 hodin přivážet hvězdy filmového plátna a hosty k červenému koberci u hotelu Thermal.

Během festivalu navíc budou mít návštěvníci možnost poznat přístup značky BMW, její strategii, ale také nejnovější modely. V České republice tak bude vůbec poprvé k vidění čistě elektrické SUV BMW iX. Stranou ale nezůstane ani pro značku typická radost z jízdy. Připraven bude speciální SIM Race simulátor s možností kvalifikace do semifinále, které se bude konat v Salcburku. BMW Lounge umístěné v Grandhotelu Pupp bude přístupné po celou dobu konání festivalu, a to od 9 do 18 hodin.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (KVIFF) 2021 se koná od pátku 20. srpna do soboty 28. srpna. Mezi hosty již 55. ročníku karlovarského filmového festivalu patří slavní herci Johnny Depp nebo Michael Caine, který si má ve Varech převzít Křišťálový Globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *