MotorsportVideo

Nová Škoda Fabia Rally2 už jezdí. Testuje ji Kopecký i Meeke

Škoda Fabia letos vstoupí na trh ve své nové, již čtvrté generaci. A to si žádá i nový rallye speciál, zvlášť když jsou na obzoru nová pravidla. Škoda už nového závodníka cvičí, když už pilně testuje nový model Fabia Rally2.

Už v červenci vyšlo najevo, že testování probíhá v domácím prostředí. Nová závodní Škodovka byla vtehdy zachycena na jihu Čech, v místech, kde se jezdí třeba Rallye Český Krumlov. Za volantem se přitom střídal domácí pilot Jan Kopecký, tak britský závodník Kris Meeke. Testů se pak účastní i nadějný Švéd, třicetiletý Pontus Tidemand.

Příchod nového závodního speciálu je logický. Letos se začala vyrábět nová generace Fabia, a tak je z marketingových důvodů nutné rallye speciál proměnit do její podoby. Navíc jsou na obzoru nová technická pravidla. Pro rok 2023 mají vozy skupiny Rally2 začít používat hybridní pohon, a to ve formě mildhybridu. Dostanou tedy menší baterii a slabší elektromobily než nové speciály Rally1, které budou plug-in hybridy, a to už od roku 2022.

Zdroj: Tom Nesrovnal

V srpnu pak automobilka vydala k přípravám nového speciálu oficiální tiskovou zprávu. Vyšlo tak najevo, že testovací jízdy vedle domovské České repubilky proběhly také ve Francii nebo Španělsku.

„Naši technici naštěstí mohou stavět na rozsáhlém know-how a zkušenostech z probíhajícího projektu Škoda Fabia Rally2 evo, který je stále velmi úspěšný po celém světě,“ komentoval zahájení testování Michal Hrabánek, vedoucí Škoda Motorsport.

Nová generace vozu Škoda Fabia ve verzi Rally2 je podle předpisů FIA opět poháněna zážehovým přeplňovaným motorem o objemu 1,6 litru, který je spojen s pětistupňovou sekvenční převodovkou a pohonem všech kol s mechanickými diferenciály. Zatím však stále není jasné, zda nová Fabia Rally2 vyjede na závodní tratě už v roce 2022.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *