Novinky

Tohle je nový Renault Kangoo. Nabídne obytnou i užitkovou verzi

Renault Kangoo je tu konečně v napjatě očekávané nové generaci. Součástí nabídky francouzské značky je tento model už od roku 1997, díky dlouhým životním cyklům předchůdců však přichází teprve třetí generace. Opět bude dostupná v užitkové i osobní verzi. Prodávat se začne na jaře 2021.

Design automobilu působí mnohem honosněji než dosud, elegantní příď navazuje na již známé modely značky. Zajímavostí je pak záď, kde už nejsou tak vysoká koncová světla jako u dosavadních generací. Nové Kangoo nabídne dvě délky karoserie s užitečným objemem 3,3 až 3,9 m³ v základní verzi a 4,2 až 4,9 m³ v té dlouhé.

Auto pak bude chtít oslovit nezvyklými praktickými prvky. Permanent Rear View je digitální zpětné zrcátko usnadňující výhled u plechové dodávky. Easy Side Access je zase chybějící B sloupek pro zvětšení bočního vstupního prostoru, který je největší v dané kategorii. Jeho šíře 1.416 mm je dokonce dvojnásobná proti předchůdci. A konečně Easy Inside Gallery je sklopná zahrádka umožňující převoz dlouhých a objemných předmětů nahoře nad cestujícími.

Výraznou proměnou prošel také horizontálně interiér, který se přiblížil osobním automobilům. Nechybí v něm tak multimediální systém Easy Link využívající volně stojící dotykovou obrazovku. Plusem mají být komfortnější sedačky, které zároveň mají více vydržet.

Paleta motorů zatím oznámena nebyla. Renault pouze slibuje nabídnutí benzinových jednotek (zřejmě čtyřválec 1.3 TCe) i turbodieselů (1.5 Blue dCi), stejně jako elektrickou verzi.

Renault vedle Kangoo představil také odvozený model Express určený pro méně rozvinuté trhy, převážně mimo Evropu. Vypadá prakticky stejně, má však jednodušší základ v podobě platformy B0 známé z Dacií, zatímco Kangoo využívá vyspělejší architekturu CMF. Lišit se bude i místo výroby, Kangoo bude vznikat ve francouzském Maubeuge, Express v marockém Tangieru. Od Kangoo navíc bude odvozen také Mercedes Citan, respektive jeho chystaná osobní varianta, Mercedes třídy T.

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *