Cupra Leon už zná české ceny. Dáte za ni přes milion

Cupra Leon Sportstourer e-Hybrid 2020

Cupra, nová sesterská značka SEATu vyplňující mezeru mezi mainstreamem a prémií sportovně laděnými vozy, má letos hodně napilno. Modernizovala svůj první sériový model, Atecu, představila nový crossover Formentor a začíná nabízet novou generaci Leonu. Právě ta nyní odhaluje české ceny.

Nová Cupra Leon bude postupně nabízena s několika motory, včetně vrcholného 2.0 TSI (228 kW), zatím je však k dispozici jediné provedení. Jako první na trh vstupuje plug-in hybrid kombinující přeplňovaný benzinový čtyřválec 1.4 TSI a elektromotor o kombinovaném výkonu 180 kW. V případě hatchbacku toto provedení nazvané e-Hybrid stojí 1.054.900 korun, za kombi se připlácí 20.000 korun.

Cupra Leon i Cupra Leon Sportstourer jsou přitom již v základu bohatě vybaveny. Nechybí jim full-LED světlomety, 19″ broušená kola, sportovní skořepinová přední sedadla, tempomat nebo zadní parkovací senzory. Dále je tu osm airbagů (včetně kolenního řidiče a středového vpředu), třízónová automatická klimatizace, bezklíčové odemykání, adaptivní podvozek, 10,25″ digitální přístrojový štít nebo navigace s 10″ dotykovým displejem. Sportstourer pak přidává i podélné střešní nosiče.

Nabídka Cupry Leon se ale postupně rozšíří také o konvenční motorizace. Vybírat bude možné mezi různými variantami benzinového čtyřválce 2.0 TSI. Na výběr budou verze se 180 kW a 221 kW. Vrcholné provedení s 228 kW pak bude dostupné výhradně pro kombi, navíc v kombinaci s pohonem všech kol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *